Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğunu derecede kaşıyor

ozge35

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar kaplumbağam bu sıralar mango kökünü kullanmak yerine, kaşınmak için sudaki dereceyi kullanıyor. Ben de sizlerle videosunu paylaşmak istedim :)
Bir de üniversite için 2 hafta evden uzaktaydım. Sizce sağlıklı gözüküyor mu ?

https://www.youtube.com/watch?v=pjAtyBm2Mgg

Cvp: Kabuğunu derecede kaşıyor

Kardeşim orada mango varken niye zoru seçersin diye sorarlar adama :smile: Şaka bir yana ne yapacakları hiç belli olmuyor bu hayvanların. Gerçi bir şekilde işlerini görsünler de nasıl yapıyorlarsa yapsınlar.

Sağlık açısından bir olumsuzluk yok gibi Özge. Sağlıklı uzun ömürler.

teşekkür ederim Emin. Evet mango kökü varken dereceyi seçmek baya zor bi şey olsa gerek kendisi için :) dediğin gibi onlar işlerini görsün de önemli olan o. Bize de izleyip gülmek kalıyor :)

:) çılgın bu hayvanlar ya, bi çaresini buluyorlar kesin :) :) çok güzel görünüyor Masallah.

teşekkür ederim Neslihan :)

özge mangodan önce kullanmışsa devam eder durur. bir de tek olmanın dezavantajı. bir tane daha olsa biri kullanırken diğeri görüp ne işe yaradığını anlardı. biraz zaman alacak. yalnız dikkatimi çekti elden yem yemeye hazır vermediysen denemeye başlayabilirsin. yeme değil eline odaklanıyor.

aslında önce mango kökünde kaşınıyordu ben gitmeden. bunu yeni keşfetmiş galiba :) acaba mango kökünün pozisyonunu mu değiştirsem ?
ben elden yediriyordum aslında ama ben yokken kardeşim üşendiği için atarak vermeye başlamış. biraz elden yememeye de alışmış gibi :) mesela önceden hayatta böyle tek hamlede kapamazdı yemleri. debelenir dururdu. ama dediğin gibi cem abi hala elimize bakıyor :)

Bu elden yemeler bir süre sonra iyice işin içinden çıkılamaz duruma geliyor. Geçen gün vantuzlu hava taşı yerinden çıkıp yüzeye çıkmıştı. Alıp takmak için hayvanlarla mücadele verdim. Bendekiler su içinde de parmak ısırmaya başladı. Artık akvaryuma müdahale etmek dahi zorlaştı. Piranha beslesem bu kadar olur :)

Emre abi Allah kolaylık versin diyorum :) seninkiler tam bir canavar sanırım. Ama güldürüyorlardır seni :)

özge mango kökü altında boşluk olacak şekilde konumlanırsa kaşınmaya tekrar başlar. tek hamlede yemesi iyi debelenerek yemesi daha kötü o zaman yemi tutturamadı mı ele dalıyor. bugün bir ısırık aldım. diğeri daha medeni elinde çatal bıçak olsa parça parça kesip yiyecek.:smile: birinciye turbo diyordum ama ismini hanzo yapıp diğerine medeni diyebilirim. :rolleyes:

Sorma Özge tam canavarlar. Ama çok neşe kattıklarıda kesin :)

isimler çok yaratıcı olmuş cem abi :) şeklini değiştireyim o halde mango kökünün :)

Abiler çok doğru söylemişler.Mango kökü aldım.Ama ikiside filtreye sürtünüyo.Bu hayvanlar bir garip yapcek birşey yok :D

Geri