Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk boyları

memolik1234

Bronz 4 Üye
Sizce bir sorun varmı diye sorayım deidm michael bana cok az buyuormuş gibi geliıo buyrun kabuk boyları umarım normladir
Kahraman 2yaşında kabuk boyu : 9,5 cm
Michael 1yaşında kabuk boyu : 7cm
Sizce bir sorun varmı kahraman için normal dediler ama michael bana fazla buyuomuyormuş gibi geliıyor.

Aslinda michael 1 yasina gore normal . Digeri kucuk kalmis . Benimkiler 1 yasinda 10 cm ikiside

Birde kabuk gelisimi akvaryuma baglidir . Yeterli yuzme alanlari var mi ?

Cvp: Kabuk boyları

ikisi de standard altında gelişmiş. bu büyükte daha belirgin. gelişme konusunda belirleyiciler:

-akvaryumun boyunun rahat yüzebileceği oranda uzun olması;
-kaliteli yemler ve vitamin desteği almalı. özellikle jbl agil kemik gelişiminde etkili bir yemdir.
-uva ampul metabolizmik gelişim için en gerekli ışınımdır.
-hayvanın en ufak bir kırgınlıkta dahil hasta olmama koşulu olmalı. sağlıklı hayvanın gelişimi hızlı olurken hasta hayvanın büyümesi durur.

Cvp: Kabuk boyları

Benim kapluşlarıma göre küçük.7 aylıklar biri 10cm biri ise 7,5 cm ama ilerde belki büyür :goodluck:

70x30x30 akvaryum yükseklik açısından da su hacmi açısındanda uygun değil. Gelişimdeki eksikliğin sebeplerinden biri bu.

Diğer arkadaşın 7 aylık hayvanının ise 10 cm olması aşırı hızlı bir gelişim olduğunu gösteriyor. Buda normal üstü.

Geri