Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç çeşit yem?

Raccolta

Altın 2 Üye
Aman yanlış bir şey yapmayayım size danışayım dedim. Ben günde 3 çeşit yem veriyorum. Ha bir de haftalık yemi var. Kaplumbağamda henüz 4 cm. Aç kalmıyordur değil mi?

Gunde 3 çeşit yeem vermeyim bence. Bunun için forumdaki beslenme programlarina bakabilirsiniz

Cvp: Kaç çeşit yem?

Eyvah, çatlatıcaz o zaman çocuğu. :D Tamam ben foruma bi göz atayım.

çeşit açısından güzel ancak kaplumbaganızın kafasının cm boyutunu geçmiyecek şekilde vermelisiniz. 3 çeşit yem kesinlikle gecer kafa boyutunu

Beslenmenizi günde 2 öğün olarak ayarlayın. Sabah, akşam ve kafa hacmi kadar besleyin.

Örneğin; elinizde sera raffy p ve tettra reptomin olsun. Atıyorum kaplumbağanızın kafa hacmini 4 raffy p karşılıyor ise sabah 2 akşam 2 tane verin. Ama reptominide raffy p gibi 4 tane vermeyin. Reptomin raffy p den daha uzun bir yem ve raffy p nin iki katı uzunluğunda. Yani elimize alıp yemleri bir bakmak lazım oranlamak lazım. Bunun yanında kafa hacmini geçmemek şartı ile yemleri karıştırabilirsiniz bir sorun olmaz. Yukarıda örneği baz alırsanız günde 2 raafy p ve bir reptomin verebilirsiniz. Reptomini ikiye bölüp sabah bir raffy p ve yarım reptomin. Akşamda aynı şekilde. Sonuç olarak vereceğiniz yem miktarı kafa haçmini geçmedikten sonra bir problem yok.

amir.mennan' Alıntı:
çeşit açısından güzel ancak kaplumbaganızın kafasının cm boyutunu geçmiyecek şekilde vermelisiniz. 3 çeşit yem kesinlikle gecer kafa boyutunu

Fırat cm değil hacim olacak, kapladığı alanı baz alıyoruz.

Verdiğiniz yemlerin kaliteside önemli. Aslında ben çeşitleri günlere dağıtmanızı tavsiye ederim. Bu uygulama yada her gün farklı çeşitlerin kombinasyonu olarak verilebilir. Benim belirttiğim yöntem yem seçmesini daha çok engeller. Tabi her iki yöntemde günlük Umut beyin belirttiği oranda verilmeli.

Elimde Sera Raffy Mineral var. Bunu her gün kullanıyorum. Ağır gelir mi kaplumbağaya?

Mineral i haftada bir yada iki kez vermeniz kafi. Yani haftalık 1-1.5 kafa büyüklüğü kadar verebilirsiniz.
Bence haftada 1 gün mineral, 2 gün raffi I, 3 gün tetra reptomin, 1 günde raffi P gibi verebilirsiniz. Hatta kaplumbağanız kabuk boyu 6 cm veya daha büyük ise bir gün yem kesmenizde uygun.

Geri