Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kamili kaybediyorum.

Merve19

Bronz 2 Üye
kamil yaklaşık 3 haftadır hiç yemek yemiyor. önceleri karides yiyordu . herneyse 2 gün önce kuru alanda duruyordu. böyle sanki tik olmuş gibi kafası ve ayaklarını titretiyordu. annem açlıktandır yem at dedi. tüm yemleri denedim yemedi. kırmızı et attı annem şap diye kaptı. sonra tekrar suyun dibine indi. yüzmüyordu. sonra oturduk. annem lambayı açta ısınsın dedi. lambayı açtım 5 dakika sonra hareketlendi. suyun içinde ters taklalar atmaya başladı. hemen çıkarttık. başını içeri soktu ağzını açmıştı. kucuk bir kaba aldım suyu 30 derece. ama yine ters taklalar atıyordu. suyu sırtana değin yaptım çırpındı. kuru alana koyduum. hala öylece duruyor hiç kıpırdamıyor. arka ayakları çok hafif şiş. tek gözü kapalı . kaskatı kesildi. elliyorum hiç bir tepki yok. :(

Cvp: kamili kaybediyorum.

veteriner imkanınız varsa biran önce götürün yoksa gentamisin alın eczaneden kabuk boyunu ölçün ona göre dozaj belirleyelim ve uygulayın inşaallah düzelir

Tepki vermiyorsa ölmüş demektür hayvan.

elinize alın kabuğundan tutun bacakları sarkık biçimde sallanıyorsa muhtemelen maalesef ...

Kaskatı kesildiyse ölmüştür. Kollarını biraz çekin hiç kas tepkisi de yoksa malesef ölmüştür :(

ne kolu ne bacağı sarkıyor. arka bacağının ordan nefes alışını görebiliyordum şimdi oda yok. ayağını çektim öylece kaldı. :( bahçeye gömdük.

öldüğü zaman kafa ve ayaklar gevşer, kabuk içinde durmaz; gözler yarı açık vaziyette kalır. elinizde çevirdiğiniz zaman kafa aşağı ve yukarı düşer. ve zamanla sertleşmeye başlar. neyse gömmüşsünüz, başınız sağolsun.

Başınız sağolsun :(

Geri