Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Bambu' yu sahiplendiriyorum. (Ankara içi)

kaplumbaba

Bronz 3 Üye
•Ankara Hal de kapalı bir dolap içinde şans eseri karton bardakta tutulduğunu görüp aldığım, forumdaki Cem beyin yönlendirmeleri doğrultusunda( minnettarım) yaşam alanı sunduğum fakat özel nedenlerden dolayı artık bakamayacağım kaplumbağam Bambu' yu iyi şartlar altında bakabilecek Ankara'da yaşayan birine sahiplendirmek istiyorum.
•Kabuğunu elimle kaşıtmayı çok seviyor. Elden yem yiyor. Elde yem yokken ısırma huyu yok. Büyüdükçe olabilir şuan bana yapmıyor.
•Bambu şubat 2023 doğumlu. 1 yaş 2 aylık.
•Kabuk boyu 10 cm.
• Birlikte verilecekler:
°Yaptığım merdivenli kuru alan
°Reptomin, Dajana, Biorept, Gammarus yemleri
°Gentagut göz damlası
°Kabuğuna uyguladığım Devit-3 damla
°Kuru alanı için 3 tane halojen lamba
°1 kilo vitasand silis kum
°Akvaryum içine yaptığım dinlenme-uyuma alanı

•Bendeki mevcut akvaryum ve filtre yeterli gelmiyor, su değişimlerine de yetişemiyorum hem fiziki hem maddi olarak. Bu sebeple sahiplendiriyorum zaten Bambu' yu. Uygun boyda akvaryum ve filtre için forumdan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Merhaba, neden sahiplendiriyorsunuz baya ilgiliydiniz

Kaplumbağa çok uzun yıllar yaşıyor bu sürede sürekli ilgilenmek çok zor iş. Keşke petshopların söylediği kadar zahmetsiz olsaydı.

Geri