Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa

UfukO

Yeni Üye
Bir kaplumbağa edinmenin en fazla ne kadar hoşa gidebileceğini hiç tahmin edemezdim . Oynamak , sevmek , kendi elimle yem vermek cidden sandığımdan çok daha güzelmiş :)

İlk sahiplendiğim kaplumbağamın adı Kaplumbağa . Bu da fotoğrafları ;

mailto:/5omrdl.jpg

mailto:/LYg74z.jpg

mailto:/bgMA2n.jpg

ufuk ısıtma lambası var değil mi resimlerde göremedim. kuru alan köşedeki sanırım. kış ayına girdik hayvan üşümesin. hayvan ufak olduğu için su ısısı 27-28 derece gibi olsun. bu dönem oldukça hareketlilerdir. dolayısıyla yediğini enerjiye harcar bu da bünye olarak zayıflatır. aman dikkat et üşümesin.

Abi ısıtma lambası ve su ısıtıcı var . Derece 28 ' de . Kuru alanı peynir kutusuna silikon kaplayarak kendim yaptım .

UVA ve UVB lambası alamadım henüz . Petshopta 3-5 litre su da 100 tanesi birlikte yaşıyor .. Ne olsa bundan iyidir deyip aldım lambaları tamamlamadan ..

Şöyle ki ;

mailto:/vQ8g3A.jpg

mailto:/A06ApB.jpg

kuru alan ısısı 32 olsun hayvan küçük. uv ampul yoksa eczaneden devit alıp 3 aylık süreç içinde kullanabilirsin. haftada bir, bir yeme bir damla damlatıp ver. kabuk boyu 4,5-5 cm olunca vereceksin. daha küçükken değil. bir de bu yemi diğerlerinden önce ver haliyle tadı değişik olacağı için önce diğerlerini tadarsa bunu yemek istemeyebilir. ama ilk verirsen o açlıkla yutacaktır.

Kuru alanda rampa yok sanırım. Hayvan çıkabiliyor mu? Birde o kutular çok kalitesiz ve üzeri boyalı. Zararlı olacak. Bunun yerine uygun boyasız bir saklama kabının bir tarafını koparmadan kesip aşağı kıvırarak rampa yapmak mümkün.

Rampa var , iki tarafını kestim zaten silikon olduğu için çok çok rahat tırmanıyor . En yakın zamanda yek silikondan bir kuru alan yapma planlarım var .

Geri