Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar Turtle Bank'a çıkamıyor..

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
Selamlar, Umut arkadaştan satın aldığım Turtle Bank elime geldi

qtss6.png

Donatello (kabuk boyu 5,5cm) Michelangelo daha da küçük bu mekanizmaya çıkamıyorlar. Yemi tutuyorum kuru alana doğru ne kadar çırpınırsa çırpınsınlar çıkamıyorlar. Biraz yüksek geliyor onlara ucu. Turtle Bankı yarım olarak batıramıyorum suya, içi boş olduğu için yukarıda kalıyor, mıknatısları aşağıya çekmeme rağmen işe yaramıyor yine yukarı kaçıyor..

Ne yapmak gerekir?

Cvp: Kaplumbağalar Turtle Bank'a çıkamıyor..

Ali, düşündüğümde ilk aklıma gelen üzerine bir ağırlık bağlamak. Mıknatıslar ile biraz batırmak mümkün olmuyor demek.

Aslında delip içerisine biraz su konulabilir ama deforme etmeni istemem. Zaten biraz büyüyünce daha rahatta çıkarlar.

turtle bankın üzerinde küçük bir iğne deliği varr, oradan şırınga sokup içine su dolduruyorum..

Deneyeceğim eğer olursa bilgilendiririm sizi de

Bu çok iyi. Kısmen su doldurursan kesin batar.

O delikten yaklaşık 1 bardak su koydum. Yarım saatte anca koyabildim şırıngayla ^^

Mıknatısları kaldırabildiğim kadar yukarı kaldırdım, içindeki 1 bardak su ön tarafa yığıldı bu da ön kısmının suya batmasına neden oldu ve hayvanlar şimdi rahatça çıkabiliyorlar.

Mango kökümde batsın, güzel bir fotoğraf çekeceğim :)

Fotoğrafları bekliyoruz Ali. Tekrardan hayırlı olsun

ali ısıtıcı vantuzu (C şeklinde kıskacı olanlardan) ile kenarlardan sıkıştırırsan hem sabitlesin hem de aşağı doğru meyil verebilirsin. gerçi sorunu çözmüşsün.

Ali arka arkaya batma sorunu oldu, tesadüfe bak :) kendisinde delik olması iyiymiş, çözüm çabuk geldi. Kökte battı mı tamamdır.

Geri