Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım için yem seçimi?

flora11

SKF Delisi
benim 3 tane RES türü kaplumbağam var 1.'si shrek 2 yaşında 8 cm 2.'si fiona 1 yaşında 5 cm 3.'sü şımarık (arkadaşımdan 7 ay önce aldığım ve 5 yaşında olmasına rağmen geldiğinde 4 cm olan ) yaklaşık 6 yaşında 6.5 - 7 cm sizce ne tür bir beslenme programı yapayım ? şu an karides ve gemma turtle stick

kullanıyorum

Cvp: kaplumbağalarım için yem seçimi ?

Ana yem pşarak reptomin almanızı öneririm. Ayrıca bitkisel yem vital de alabilirsiniz. Normalden küçük oldukları için büyüme hızlarını korumak adına bitkisel yemi uygun miktardan daha az oranda vermek gerektiğini düşünüyorum. Günde tek öğün beslenmelerini tavsiye ederim.

AEK' Alıntı:
Ana yem pşarak reptomin almanızı öneririm. Ayrıca bitkisel yem vital de alabilirsiniz. Normalden küçük oldukları için büyüme hızlarını korumak adına bitkisel yemi uygun miktardan daha az oranda vermek gerektiğini düşünüyorum. Günde tek öğün beslenmelerini tavsiye ederim.

sizce shrek ve fiona nında mı boyu küçük ?

RE: kaplumbağalarım için yem seçimi ?

başka cevap yazabilecek biri yok mu ?

Bence onlarda biraz yavaş büyümüş. Benim 1 yaş 2 aylık kaplumbağalarım 9-10 cm civarında. Benimkiler ki normal hızda büyüdüler. Daha hızlı büyüyenlerde var. Gelişme için yemleme, hastalık ve akvaryum ebatları doğrudan etkilidir. Bunlardan biri dahi buna sebep olmuş olabilir. Tabi diğeri gibi aşırı yavaş gelişme yok.

kıvırcık ve marulda verebilirsiniz o yaşa gelmişler. yem konusunda iki yemde sabit kalmışsınız çeşidi çoğaltın. hatta yemle karışık vitamin takviyeside yapın. ben çocuk vitamini sanasol kullanıyordum fakat şekerli bir ilaç ve şeker bu hayvanların menüsünde değiller seranın damla vitaminini aldım daha ucuz damla vitaminlerde var. toz olanlar suya değince gidiyor yem üstünden. jbl agil kemik gelişiminde etkili haftada iki öğün olmak üzere alıp verebilirsiniz. uva metabolizma gelişiminde etken uvb d3 vitamin sentezi yapmasında.geniş alanda yüzmesi de yani insan gibi metabolizmayı çalıştıracak herşey. tabi ters yönde hastalıkta. ciddi bir hastalık dahi olmasa büyümeyi bir anda durduruyor.

RE: kaplumbağalarım için yem seçimi ?

cevaplarınız için çok teşekkür ederim uv lambayı en kısa sürede edineceğim marul veriyorum zaten arada bir de havuç veriyorum ama fiona yemiyor maalesef (1 yaşında olan) vitaminde haftada 1 veriyorum ben şu ana kadar boy ile ilgili vikipedi de yazanları biliyordum sadece ve orada yazanlara göre kaplumbağalarımın boyu normal gözüküyor önerilerimizi dikkate alacağım yem çeşidimi arttıracağım ve en kısa zamanda uv lamba edineceğim teşekkür ederim

AEK' Alıntı:

söylediğiniz yemler bunlar mı ?

mailto:/evcil-hayvan-petshop/tetra-reptomin-100-ml-1-adet-69577946

mailto:/evcil-hayvan-petshop/sera-raffy-vital-kaplumbaga-surungen-yemi-250-ml-71007675

Evet, bunları alabilirsiniz.

teşekkür ederim o zaman bunları alacağım

Geri