Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagalarim Müge ve Mustafa

Azman

Elmas 4 Üye
Müge Anlı;

mailto:/RkZdA1.jpg

Ve Mustafa Koç;

mailto:/Xk1O17.jpg

mailto:/RkZdj7.jpg

Cvp: RE: Kaplumbagalarim Müge ve Mustafa

MUSTİ08' Alıntı:
Maşallah kabuk boylari ne kadar ?

Teşekkürler, biri 4.5 diğeri 6cm : ) hunharca yem istiyorlar basedemiyorum, obez olmasınlar diye az vermek zorunda kalıyorum.

Cvp: Kaplumbagalarim Müge ve Mustafa

Mustafa Koç'u anlıyorum da Müge Anlı ne alaka  :D :D :D

Cinsiyet bu boyda anlaşılmaz. İsimleriyle cinsiyet ters çıkabilir.

Öğünler sabah akşam olacak. Günlük kafa hacmi kadar, öğünde yarısı kadar.

Sera raffy p ve raffy I gammarus 6 cm kabuk boyuna kadar yeterli. Sadece raffy p'deki kırmızıları ayırıp haftada bir gün vereceksin. Büyük 6 cm olduğuna göre küçük kutu tetra reptomin alabilirsin. Diğeri de 6 cm olunca jbl agil alırsın.

Küçük ağzını o an için açmış ise sıcaklanmış serinlemek için yapıyor. Diğer taraftan keyfini bozmuyor.

Tost' Alıntı:
Mustafa Koç'u anlıyorum da Müge Anlı ne alaka  :D :D :D

Yurtdisindan gelen bir misafir arkadas koydu isimlerini, o siralar televizyonda surekli o isimleri goruyordu : ) bende hatira olsun diye degistirmedim.

cem' Alıntı:
Cinsiyet bu boyda anlaşılmaz. İsimleriyle cinsiyet ters çıkabilir.

Öğünler sabah akşam olacak. Günlük kafa hacmi kadar, öğünde yarısı kadar.

Sera raffy p ve raffy I gammarus 6 cm kabuk boyuna kadar yeterli. Sadece raffy p'deki kırmızıları ayırıp haftada bir gün vereceksin. Büyük 6 cm olduğuna göre küçük kutu tetra reptomin alabilirsin. Diğeri de 6 cm olunca jbl agil alırsın.

Küçük ağzını o an için açmış ise sıcaklanmış serinlemek için yapıyor. Diğer taraftan keyfini bozmuyor.

Raffy p ve I ile besliyorum cem bey, ahm turtle sticks almistim markette gorup ama yüzüne bakmiyorlar, cok yem seciyorlar raffy p deki vitamine alisana kadar günlerce ac kaldilar. Sabah aksam 15'er raffy p yiyorlar yine doymuyorlar, saatlerce akvaryum onunde yem icin cirpiniyorlar. Toplam 30 sticks kafa boylarini asiyor ama doymuyorlar :(

Ikisinin yedigi gunde toplam 30 raffy p yanlis anlasilmasin.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan tür hayvanlardan oldukları için yağ depolama meyili ile sürekli yeme ihtiyacı duyarlar. Doyma sınırları yüksektir. Biz günlük kafa hacmi olarak veririz. Aşırısı obezlik yapar.

Kaplumbagalarimi ilk aldigim gunden bir ani;

mailto:/ZkP4Xa.jpg
Nasil yapiyordu bilmiyorum agaca tirmanip tekrar suya atliyordu bunu surekli zevkle yapardi. Panter gibi mashaallah kaplumbagalarim.

mailto:/D20Z5v.jpg

Geri