Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağaların ekmek yemeleri sakıncalımıdır ?

aykut

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben kaplumbağalarıma ekmek marul veriyorum.Hatta bir keresinde çiğ balık vermiştim az az bir sakıncası olurmu bunların ve yem hariç başka ne tür yiyecek verebilirim.Yem yemelerini çok istemiyorum biraz doğal olmasını istiyorum.

Edit tubidik: Konu beslenme kategorisine taşındı.

Cvp: Kaplumbağaların ekmek yemeleri sakıncalımıdır ?

ekmek hiç duymadım.. Pek yararlı olacağını sanmıyorum. Yemler kaliteli olduğu sürece sorun yoktur. İçerisinde bizim verdiğimiz besinlerden daha çok yararlı içerik taşıyorlar. Sera ve Tetra yemler gerekli.. karides kurusu doğal olur. Marul istediğiniz miktarda yedirebilirsiniz. arada haşlanmış tatlı patates, haşlanmış yağsız tavuk göğsü, yumurtanın beyazını vs az miktarda verebilirsiniz. Nadiren meyve yedirebilirsiniz. Ben genellikle elmamın koçanında kalanları elimde akvaryuma uzatıyordum ve severek yiyordu bunu.. arada muz verdiğimi de hatırlıyorum.. tatlı mandalina ya da portakalın zarını soyup içindeki küçük sulu torbalardan da yedirdim. Bazen tatlı çarliston biberler bazen minik parça havuç rendesi vs.. seçenek bol.. Aslnda forumda beslenme kısmında yem dışında yedirebileceğiniz şeyler yazıyor

Sorunuzu bir kere tek bir konuda sormanız yeterli.
Öncelikle doğal beslemek isteyip ekmek vermek çok saçma.Bu hayvanlar doğada ekmek yemiyor.
Siz yemlerin yanında vereceğiniz besinlerle dengeli ve düzenli bir program elde etmelisiniz.
Beslenme bölümünü inceleyin.

Ekmek kilo aldırmaktan başka bişey yapmaz heralde :D

lütfen beslenme bölümümüzü inceleyiniz..

Geri