Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam bir şey yemiyor

Utquu

Yeni Üye
Arkadaşlar dün bi su kaplumbağası aldım daha akvaryum alacak fırsatım olmadı ki aldığım yerde de akvaryumda yaşamıyordu. Daha çok küçük ama yinede yem verdiler beslenmesi için. Ama hiç yemiyor ne yapmam gerek yardım lütfen . :ff:

Utquu' Alıntı:
Arkadaşlar dün bi su kaplumbağası aldım daha akvaryum alacak fırsatım olmadı ki aldığım yerde de akvaryumda yaşamıyordu. Daha çok küçük ama yinede yem verdiler beslenmesi için. Ama hiç yemiyor ne yapmam gerek yardım lütfen . :ff:

gençler kimse yardımcı olmayacak mı ?

Cvp: Kaplumbağam bir şey yemiyor

eve yeni gelen tosbisler uzun zaman yem yemeye bilirler

Evet mehmet beye katılıyorum cunku alısmaları gerek sen yem vermeyı surdur o gızlı gızlı yıyordur :D

Siteyi biraz araştırırsanız neden yemediğini anlarsınız.Alışma süreci var biraz onu geçtim akvaryum ısıtıcı filtre vs gibi ekipmanlarınızı tamamlamanız lazım aksi takdirde yememeye devam edicektir ve pek uzun ömürlü bi yaşamı olmucaktır.

Genellıkle olum fanuslarında bakıldıgında en fazla 2-3 ay yasar sonra sonu kötü

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar yakın zamanda eksiklerimi tamamlamayı düşünüyorum inşallah o zaman yemeye başlar . çok sağolun:smile:

bide sera raffy P veya tetra reptomin alın yem markasındanda yemiyebiliyorlar...

JBL pro baby de öneririrm. Yavrular için idealdir.
Ancak bu kapta baktığınız sürece başka sorunlar olacak. Hasta olması kaçınılmaz. Buda bence hem onun hemde sizin için zor bir aşama olacaktır. Birde bu kapta büyüme süreci yavaş olur. Son olarak obezite riski. Bunlar forumda yeterince anlatılmıştır. Ben kısaca değinmek istedim.

Soğuk suda metabolizmaları yavaşladığı için yem yemezler.

Gerekli ekipmanları almalısınız.

Cvp: Cvp: Kaplumbağam bir şey yemiyor

Utquu' Alıntı:
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar yakın zamanda eksiklerimi tamamlamayı düşünüyorum inşallah o zaman yemeye başlar . çok sağolun:smile:

emin olun yemeye başlarlar :)

Geri