Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam çok oburlaştı.

heath

Bronz 3 Üye
Merhabalar bir süre önce hasta olan kaplumbağam tamamen iyileşti ve kendisi şu aralar çok oburlaştı. Baga uzunluğu 5 cm ve günde 16 adet stick yem yiyor. Sabah 8 tane ve akşam 8 tane olmak üzre. Sizce normalmi?

Cvp: Kaplumbağam çok oburlaştı.

Obur olmak kaplumbağaların doğasında vardır, onların doyma hisleri yoktur..
Bu arada geçmiş olsun kapluşunuzun iyileştiğine sevindim :) Bence biraz yemi azaltsanız iyi olur.

2-3 tane yem vermek istiyorum ama doymuyor yem vermem için çırpınıyor ve 8 adet yemle doyuyor 2 öğünde.

7-8 adet yem verdikten sonra tamamen doyuyor artık istemiyor. Bende kıyamayıp veriyorum.

Kaplumbağalar her zaman şirinlik yapar ve bir şekilde sizi ikna ederler. Ancak onun sağlığını düşünmelisiniz, Allah korusun obez falan olur ...

Haklısınız beni kandırmasına izin vermiyim bir daha :) Ama napıyım işte çırpınınca kıyamıyorum. Hasta olduğu zamanlar boğazından tek bir lokma bile geçmedi. Şimdi de böyle yiyince mutlu oluyorum desem yalan olmaz :)

Benimde kaplumbağam şimdilerde hasta bazen iştahı açılıveriyor heyecanlanıyorum. Yani sizi anlıyorum ama yine de en fazla 5 tane yediriyorum. Kiloyu bir alırsa geri verdirmek için çok çok uğraşırsınız :)

benim kapluş kıymadan başka bişey yemiyodu 1 gün hiçbirşey vermedim şimdi 2 adet yem kullanıyorum
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=4054
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=312774
günde sabah akşam 2 şer tane topla 4 tane veriyorum yeterli mi acaba ? ve de hafta da 2 3 kere marul salatalık elma filan veriyorum sebze ve meyveye bayılıyor kapluşum :)

sebzeye bayılıyorsa çok büyük avantaj çoğu genç kaplumbağa sebzeyi yememek için çırpınıyor. Günde 4 yem gayet uygun bence...

Evet benimki yavru olmasina ragmen marula bayiliyor :) Ben gunde 4 stick veriyorum. 2 sabah 2 aksam.

tmm sevindim marulu sevmesine ama sticklede doymuyor benden yem almak için çıldırıyor yanına gelince elimi uzatıyorum elimi bile yem sanıp ısırmaya başladı çok aç benim kapluş :D

Kaplumbağalar genelde hep aç zaten :D

bugun ögrendigime gore kıvırcık verebilirmişiz istediğimiz kadar yemlerin dısında ben sımdı gunde 2 kere yem onun harıcınde 3-4 saatte bir kıvırcık aldım onu uzatıyom ısterseler yıyolar :D

Geri