Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Doymuyor

Anil_61

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar 2 kaplumbağa besliyorum günde 2 öğün yemek atıyorum attığım yemeklerin çoğunu büyük kaplumbağam yiyor ama yinede doymuyor odada nereye gitsem sürekli bana bakıyor. Bu akşamda kaplumbağalarıma bakiyim dedim küçüğü büyüğünün üstüne çıkmıştı büyüğü küçüğünün elini yemeye çalışıyordu. Ama elini bir türlü yakalıyamıyordu sizce niye böyle yapıyor ?

Cvp: Kaplumbağam Doymuyor

Onlar pek doymazlar zaten :) odaya falan girdiğinde hemen heyecanlanıp çırpınmaya başlarlar :) ikisinede eşit miktarda yem ver . Yani bir elinle birini bir tarafa diğerini bir tarafa çek öyle yesinler . O el ayak ısırma olayı bende de var . Hem kendi elini ısırıyor hem gidip diğerinin elini ısırıyor . Ben deri değişiminden kaynaklandığını biliyorum .

raffy de aynen hiç doymuyor :)

yemleri boyları eşit olmadığı için her birine kendi kafası oranında vermelisin.küçüğün üstüne çıkmasından dolayı rahatsız olduğu için ısırmaya çalışmış. hireyarşik düzen meselesi. ağanın sırtına çıkılmaz. yerini bil diyor kısaca. tam tersi olsaydı bu ısırma olmazdı. küçük zamanla bunu öğrenecek. inşallah iş ciddi yaralanmaya gitmez.

Geri