Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam doymuyorr

baskan

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kaplumbağama günlük kafası kadar yem vermeme rağmen ben yannına gittiğimde hareketleniyorlar parmağımı uzattığımda da ısırdı. Acaba aç mı kalıyor anlamadım gitti

Bu hayvanlar depolama eğilimindedir. Kış uykusuna yatan hayvanlardandır. Bu sebeple olması gerekenden fazla yemek ister. Biz evlerde doğadaki dengeyi sağlayamadığımız için ideal miktarda yani kafa hacmi kadar vermeliyiz.

Cvp: Kaplumbağam doymuyorr

Gördükçe acıyorum ya mazlum mazlum bakıyorlar :)

Benimkilerde aynı. Hepsi aynı. Her sabah bir çay bardağı kadar suyu sıçratıyor. Çırpınmaktan yemi görmüyorlar. Hep bu iştahta olsunlarda sadece bu bizi sıksa. İştahsızlıkları çok daha üzücü.

Ben evde yokken bizimkiler o hallerine dayanamayıp yem atıyorlarmış yeni öğrendim :) bizimkisi fazla fazla yiyormuş bazı günler. umarım bir sıkıntı olmaz :)

Benim annem de fazla veriyor ben yokken :) beni gorunce heyecanlaniyorlar ama annemi gorun kafayi yiyorlar cidden deliriyolar kuru alana tirmaniyo ters takla atip dusuyo bidaha cikiyolar cama vuruyorlar :) annemin cok verdigini biliyorlar :)

Cvp: RE: Kaplumbağam doymuyorr

mertcanerdinc' Alıntı:
Benim annem de fazla veriyor ben yokken :) beni gorunce heyecanlaniyorlar ama annemi gorun kafayi yiyorlar cidden deliriyolar kuru alana tirmaniyo ters takla atip dusuyo bidaha cikiyolar cama vuruyorlar :) annemin cok verdigini biliyorlar :)

bu ters takla olayı bi bizde olmuyor decmek ki. en çok güldüğüm hareketleri :)

Dikkat etmek lazım. Aç bırakmak yanlış olacağı gibi fazla yem de çok daha yanlış olacaktır. Biz evde eşimle aylık yemleme programı çıkarıyoruz ve yem verdikçe, verdiğimiz yemin üstünü çiziyoruz. Genelde sabah birimiz veriyor, akşam da diğerimiz. Böyle bir şey yaparak ailenizle paylaşabilirsiniz. Tabi bu durumda sizin yemlemeden biraz feragat etmeniz gerekecek :)

Benimkiler biraz psikopat ya, çubuk krakere bile ağız atıyor :)

ne diyosun sen benimkiler kalem i bile yemeye çalışıyorlar

cankar sakın verme o kraker tuzludur.

sonerin (gelmir) önerisi çok güzel bu şekilde bir ayarlama. hayvanların dengeli beslenmesi için olduğu kadar aile içinde besleme konusunda tatmin yaratır.

bende deneyeceğim umarım memnun kalacağız ailecek:133::smile:

Geri