Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam gözünü açamıyor

evo97

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağam 2 haftadır gözlerini pek açamıyor ondan yem yemiyor arada hafif açtığında gözünde saydam birşey var gibi gözüküyor ve ağzından çok ince kuş gibi ses çıkartıyor bana en hızlı ve iyi tedaviyi söyler misiniz

RE: Acil Yardım

Acil yardim diye konu acmak yasaktir
Hayvanda hem goz hem akciger enfeksyonu var, veterinere gitmek lazim hangi ildesiniz ?

Gozleri icin sabah aksam 3 damla genta alacaksiniz

Edirne ve akciğer olduğunu düşünmüyorum yan yüzme batma yada kızarma gibi birşeyi yok

O belirtiler hastalık ağırsa ortaya çıkar halsizlik yem yememe belirtiler ve enfeksiyon göze etki yapmış

Cvp: Kaplumbağam gözünü açamıyor

çağan foruma hoşgeldin. çıkardığı ses akciğer enfeksiyonu başlangıcıdır. derhal bu hayvanlardan anlayan veteriner hekime gidip uygun antibiyotik alarak tedaviye başlamalısın. emsal konu burada var onu incele derim.
mailto:/forum/Konu-veteriner-ziyaretimizi-yaptik.html

göz için alisarpın dediği eczaneden alacağın genta göz damlası gözlerine iyi gelir.

Geçmiş olsun. Bakım şartları neler? Su ısısı bu aşamada sabit 28 derece olsun. Kuru alan ise 32 derece.
Akvaryumda filtre var mı? Göz enfeksiyonu üşütmeye bağlı olabileceği gibi kirli suda bakteriyel durumdanda olabilir.

Hayvanın yaşadığı sistem uygun olmazsa tedavide işe yaramaz. Bu sebeple neyin neden olduğunu değerlendirmeliki tedavi başarılı olsun ve tekrarlamasın.

Veterinere hemen götürki neticeye ulaş.

Geri