Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam gözünü açmadığından dolayı yemek yiyemiyor

Ecola

Yeni Üye
Merhabalar kaplumbağam kıs uykusundan uyandı yaşıyor ama gözlerini açmadığından dolayı yemek yiyemiyor ve cok zayıfladı ne yapmalıyım diger kaplumbağam gözünü açtı ve düzenli olarak yemeklerini yiyor
image.jpg
image.jpg

Merhabalar ,
Hayvanın gözleri ne kadar süredir böyle?
Kaç gündür yemek yemiyor?
Hayvana verdiğiniz yemler neler?

Eczaneden genta ya da gentagut göz damlası alın.
İnternetten ya da petshoptan da deep fix reptivit vitamin damla alın.

Ev ortamında kış uykusuna yatırmıyoruz hayvanları.
Hayvana plastik ada da değil de ısıtma lambalı , su ısıtıcılı ve kuru alanlı düz dikdörtgen akvaryumda bakmanız gerekiyor.

Isıtma lambasını bir an önce halledin şu konudan bilgi alabilirsiniz.

Akvaryum ve su ısıtıcı alıncaya kadar plastik ada kalorifere yakın dursun.

Kış uykusuna nasıl yatırdınız detaylı acıklayabilir misiniz?

Merhabalar ,

Hayvana plastik ada da değil de ısıtma lambalı , su ısıtıcılı ve kuru alanlı düz dikdörtgen akvaryumda bakmanız gerekiyor.

Yaklaşık 1 haftadir boyle
Gözleri kapalı ve aylardır yemek yemiyor
D vitamini damlatıyorum yada güneşe çıkarıyorum surekli kabı temizliyorum ve verdiğim yemi satın aldığımız yerden aldık yanı ismini bilmiyorum ama arada sırada çilek gibi şeyler de veriyorum uyanık olan yiyor ama gözünü açmayan yemiyor malesef ve artık korkmaya başladım

Merhabalar ,

Tessekur ederim bilgileriniz için ben her gün onları güneş gören yere koyuyorum kabini ayrıca bizim evimiz asiri ısınıyor petekleri yakmasak bile suları da oyle soguk degil ilik ama yinede almalı miyim ısıtıcı lambasını

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla gözlerine ikişer damla damlatın. Ayrıca ağzına da 45 derece açıyla tutup sabah akşam ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası elzem malzemeler. Bunları hemen alın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla gözlerine ikişer damla damlatın. Ayrıca ağzına da 45 derece açıyla tutup sabah akşam ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası elzem malzemeler. Bunları hemen alın.

Güneşe çıkarmayın. Hayvanlar ufak üşütürse akciğer enfeksiyonuna çevirir. Bu hayvan göz enfeksiyonu yanında akciğer enfeksiyonu da olmuş olabilir. Gözlerini açsın durum belli olur. Yine de bu ihtimale karşı dediğim şekilde ağzına da uygulayın.

Her gün bir damla vitamini de ağızdan uygulayın. İlaçla aynı anda olmasın.

Geri