Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam icin yardim(ozellikle kuru alan)

Siriusboy

Yeni Üye
Arkadaslar kaplumbagam buyudu baya ugrasip duruyorum. Resimlerde kendi akvaeyumu kuru alani isiticisi var iuru alani yeni yapmaya calisiyorum koydum ama cikamiyor gibi ustune yiyecek koydugumdq ugrasiyo bi turlu olmuyor ozllikle kuru alan hakkinda yardimci olabilir misiniz ve diger seylerden yanlislarim var mi?

[attachment=2297]fotolar

Daha önceki konularda da yazılmıştı kuru alanın çıkış noktasına doğru ısıtıcı lambanı odaklarsan kendi orayı bulup çıkıyor bide dibe silis kumu koyarsan kaplumbişin bayram eder :)))

Cvp: Kaplumbagam icin yardim(ozellikle kuru alan)

Drgemm' Alıntı:
Daha önceki konularda da yazılmıştı kuru alanın çıkış noktasına doğru ısıtıcı lambanı odaklarsan kendi orayı bulup çıkıyor bide dibe silis kumu koyarsan kaplumbişin bayram eder :)))

Ama yonlenme konusunda sikintisi yokta ugrasiyo cikamiyor gibi onun disinda baska gordugunuz yanlis birsey falan var midir acaba tesekkurler yorumunuz icin

Bende forumda yeniyim :) cem bey bunları okuyunca sanırım ayrıntılı bir yorum yazar :)

Bnm akwaryum da strafor war onun kenarından hafif sıkıştırdım mail verdim çıkabileceği şekilde oldu strafor kullanışlı oldu hem islam çıkınca yuzeydeki suyu emiyo memnunum tavsiye ederim ?

Akvaryumu yenileme zamanı gelmiş. Ve artık mango kökü de şart olmuş. Uygun şekilli bulabilirsen mopani veya opuwa kökü de olur.

Kuru alana gelirsek. Giriş yada çıkış kısmını biraz daha suya batırabilirsen iyi olur. Kaplumbağaların rampaya rahat çıkabilmeleri için kaplumbağanın yarısı kadar su içinde kalması gerekir. Bu eğimi sağla. Çiftli ısıtıcı vantuzları var. O bu eğimi verdirmeni sağlar. Şimdiki taktıkların yumuşak suyun direncini karşılayabilir mi bilmiyorum.

Bunu sağladıktan sonra çıkmıyorsa ya ortamda biri olduğu için tedirginliğindendir. Yada ne işe yaradığını bilmediğindendir. Rampa kısmına doğru ısıyı odaklarsan ısıyı algılar. Uygun ısı kuru alanda 31-32 derece gibi olacak. Suyu 27-28 gibi yap.

Cvp: Kaplumbagam icin yardim(ozellikle kuru alan)

cem' Alıntı:
Akvaryumu yenileme zamanı gelmiş. Ve artık mango kökü de şart olmuş. Uygun şekilli bulabilirsen mopani veya opuwa kökü de olur.

Kuru alana gelirsek. Giriş yada çıkış kısmını biraz daha suya batırabilirsen iyi olur. Kaplumbağaların rampaya rahat çıkabilmeleri için kaplumbağanın yarısı kadar su içinde kalması gerekir. Bu eğimi sağla. Çiftli ısıtıcı vantuzları var. O bu eğimi verdirmeni sağlar. Şimdiki taktıkların yumuşak suyun direncini karşılayabilir mi bilmiyorum.

Bunu sağladıktan sonra çıkmıyorsa ya ortamda biri olduğu için tedirginliğindendir. Yada ne işe yaradığını bilmediğindendir. Rampa kısmına doğru ısıyı odaklarsan ısıyı algılar. Uygun ısı kuru alanda 31-32 derece gibi olacak. Suyu 27-28 gibi yap.

Cok tesekkur ederim cem bey egimi artirdim simdi surekli cikiyor ilk basta ben odada olunca korksada simdi baya baya alisti seviyor orda kurumayi. Mango koku konusunda anlayamadim ama ne ise yariyor kuru alan gibi ki kullaniliyor bi de akvaryum kucukmu geliyor sizce degistirme vakti geldi demissiniz :)

Mango kökü tabanda durur hayvan altına girip kaşınarak kabuktaki eski plakaları atar. Aşağı yukarı 35*10 ölçülerinde ve orta kısmında hafif V gibi bir boşluk olması iyidir.

Akvaryum küçük. Sağlıklı gelişim için boyca uzun ve derin olmalı.
Ömürlük alırsa 80*50*50h 8 mm cam kalınlığı veya 100*50*50h 10 mm cam kalınlığında olacak. Ara geçişli hazır akvaryum alayım dersen yine 80*30*45h ölçülerinden aşağı olmasın. Derinlik akciğer gelişimini uzunluk yüzerek kas ve kemik gelişimini sağlar.

Geri