Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam son günlerde biraz keyifsiz

finten

Bronz 4 Üye
Kaplumbağam son iki gündür biraz hareketsiz ve sürekli gölgede takılıyor. Yemek yemek için çıkıyor mağaradan onun dışında hep kuytu köşelerde. İştahı gayet yerinde onda bir sorun yok ancak güneşlenme vs yok iki gündür. Belki keyfi yoktur çok da üzerine gitmek istemiyorum sonuçta her gün kimse şen şakrak değil ama yine bir sizlere sormak istedim.

Isıtma lambası var mı?

Bulunduğu ortam hareketli mi?

Yakın zamanda hayvanı elinize aldınız mı?

Isıtma lambası var mı?

Isıtma lambası var ve evet bulunduğu ortam hareketli kendisi odamda benimle yaşıyor. Ben elime almadım ama eve gelen misafirlere reklamı yapıldığından yabancı yüzlerle karşılaştı bu ara epey ondan mı oldu acaba

Isıtma lambası var mı?

Isıtıcıyla alakalı bir sorun var ondan da bahsedeyim yeri gelmişken. 28 dereceye ayarladığımda 26.5 civarlarında tekrar çalışmaya başlıyordu ancak son günlerde çalışmadığını farkettim . Su yine 27-28 derece oluyor ancak nereden itibaren çalışmaya başlıyor bir türlü yakalayamadım derdi nedir anlayamadım açıkçası

Isıtma lambası var ve evet bulunduğu ortam hareketli kendisi odamda benimle yaşıyor. Ben elime almadım ama eve gelen misafirlere reklamı yapıldığından yabancı yüzlerle karşılaştı bu ara epey ondan mı oldu acaba
Evet ondan olabilir. Başkaları eline almasın. Bizde sadece kontrol yada su değişimi icin elimize alıyoruz. Ama kabuğunun arka kısmını oksadigimda hoşuna gitmiyor değil

Sebep bu. Mümkün olduğunca az rahatsız edin. Alanda olduğunu farkederseniz odaya girmeyin bir süre yada odadaysanız fazla hareket etmeyin. Ona doğru bakmayın.

Isıtıcının kalitesine göre 0.5-1,5 derece arası ısı düştüğünde ısıtıcı devreye girer.

Derece tamamen su içinde ve su ısıtıcıdan uzak köşede mi?

Su hacmi kaç litre? Su ısıtıcı kaç watt?

Sebep bu. Mümkün olduğunca az rahatsız edin. Alanda olduğunu farkederseniz odaya girmeyin bir süre yada odadaysanız fazla hareket etmeyin. Ona doğru bakmayın.

Isıtıcının kalitesine göre 0.5-1,5 derece arası ısı düştüğünde ısıtıcı devreye girer.

Derece tamamen su içinde ve su ısıtıcıdan uzak köşede mi?

Su hacmi kaç litre? Su ısıtıcı kaç watt?
ısıtıcı tamamen su içerisinde. Zamanında araştırma yaparak korumalı ısıtıcılardan almıştım cam tüpün etrafında bir plastik koruması var duruma etkisi oluyor mu bilmiyorum. Isıtıcıya dokunduğumda çalışmaya başlıyor. Termometre ilk kurulumdan beri aynı noktada yani düzgün performans aldığım dönemde de aynı konumdaydı. Su hacmi yaklaşık 20 litre ısıtıcı ise 100 watt

Yine hiç konuyla alakası olmayan bir sorum var ama hazır başlık altında aktif bir iletişim varken sormak istiyorum. Kaplumbağam geceleri güneşlenmeyi adet edindi. Akşam sekizden sonra güneşlenmeye başlıyor gün içerisinde de sürekli sağda solda yatıyor ama uyumuyor. Başlığı açarken hasta olduğundan şüphelenmiştim ancak gece gündüz kavramlarını tersine çevirdiğini düşünmeye başladım. Dün gece saat 12.30 a kadar güneşlendi artık uyuyacağım için ışığını kapatmak zorunda kaldım. Bu davranışlar normal mi

Ben sadece gündüz açıyorum ışıgı, bizimkiler gece hep suyun dibinde oluyor o odaya girmiyorum

Ben sadece gündüz açıyorum ışıgı, bizimkiler gece hep suyun dibinde oluyor o odaya girmiyorum
benim de ışığım gündüzleri açık ancak kapatma saatine geldiğinde güneşleniyor oluyor zaten bütün gün hiç güneşlenmediği için müsaade ediyorum bende

benim de ışığım gündüzleri açık ancak kapatma saatine geldiğinde güneşleniyor oluyor zaten bütün gün hiç güneşlenmediği için müsaade ediyorum bende
Onlar ara ara uyuyup uyanıyorlar tam döngülerini bilmiyorum ben ama bizimkiler gündüz bazen saatlerce güneşleniyorlar kupkuru oluyorlar kasınıyorlar flan. Ondan ben hava karardıgında o odada ısık acmıyorum ara ara baktıgımda ikiside uyuyor gözüküyo. Bi deneyin belki de jetlag oldular😄yani aksam ısıgı kapatın sabah acın

Ekli dosyalar

• IMG_6362.jpeg
    IMG_6362.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 7
Üstteki fotoda güneş vuruyor ışık acık değildi öyle de cıkıyorlar

Pek tercih edilmiyor ama ben akvaryumu güneş alan bi yere koydum. Biraz yosun sorunu oluyo ama ben problem etmiyorum

Pek tercih edilmiyor ama ben akvaryumu güneş alan bi yere koydum. Biraz yosun sorunu oluyo ama ben problem etmiyorum
dediğin gibi jetlag yaşamış olabilirler :D çünkü ramazan dolayısıyla yatış kalkış saatlerimiz epey esnedi. Ben bir deneyeyim ışıkla düzen oturtmayı bakalım umarım işe yarar.

Işık sabah 7 akşam 19 saatleri arası yanacak. Birer saat esnetme yapılabilir. En geç 21:00'de ışıklar sönüp hayvan uyutulmalı.

Geceleri üşümemeleri için suda uyumaları uygun olan.

Geri