Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli kuru alanda uyuyor yem yemiyor

Tospiş

Yeni Üye
Merhaba kaplumbağamı alalı 10 gün oldu. 2. Bir kaplumbağamız daha bar yanımda onun iştahı hareketleri iyi, fakat diğeri hep kuru alanda uyuyor, yem yemiyor. Arada sağına soluna dönüyor. 1 haftadır bu şekilde. Arada da gözlerimi açıyor ama hep yatıyor neredeyse. Neyi var sizce ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• 7FD0410C-F39B-4236-B72D-CF34D90F326C.jpeg
    7FD0410C-F39B-4236-B72D-CF34D90F326C.jpeg
    855.6 KB · Görüntüleme: 17
  • 6C9FD4DF-5B70-4591-A5F6-7410C5598208.jpeg
    6C9FD4DF-5B70-4591-A5F6-7410C5598208.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
Merhaba,

Kullandığınız kaba ölüm kabı diyoruz. Bir an önce minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik düz dikdörtgen akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Bu akvaryum ölçüsünü saptayın ona göre filtre ve su ısıtıcı bakalım.

Isıtıcı lamba almanız gerekiyor. Bu konuda gerekli bilgi var.

İnternetten veya petshoptan deep fix reptivit vitamin damla alın.

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Eczaneden genta ya da gentagut göz damlası alın.

Akvaryum ve ekipmanları bir an önce alın.

Genta yada gentagut göz damlasını sabah akşam gözlerine 1 damla, ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün.

Akvaryum ve ekipmanları bir an önce alın.

Genta yada gentagut göz damlasını sabah akşam gözlerine 1 damla, ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün.
Gentagutu yeme döküp yedirsek de kabul olur mu acaba

Evet. Suda hemen önüne atın suya fazla salınım yapmadan yesin.

Kamlumbağa için bir akvaryum bulamadım yakınımdaki petshop larda sanırım internetten alacağım. Bugün bi ara suya indi 1 dakika yüzdü önüne yem attım kaçtı ve kuru alana çıktı gözleri kapalı yüzüyor ve yürüyor. Ben yaklaşınca hafif araladı kapattı gözünü sadece.

Birde arada dudaklarını birbirine değdirip mıp diye sesler çıkarıyor. Çok üzülüyorum öldü ölecek diye.

Hemen acilen akvaryumu almanız şart sanırım Letgodan bakabilirsiniz. Orda evinize en yakın kişilerden bulabilirsiniz. 👍

Yemi yemiyorsa ilacı dediğim şekilde ağızdan uygulayın.

Gözlere 15-20 saniye arayla 2 damla damlatıp kuru yerde 25 dakika bekletin.

Geri