Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor ve çok halsiz.

cimbomluali

Yeni Üye
Arkadaşlar bu konu belki yüzlerce kez açılmıştır ama yardımcı olursanız sevinirim.
Benim 2 tane çok tatlı kaplumbağam var birisi çok sağlıklı mutlu iştahlı elimden yemi kapan bi kaplumbağa (maşallah). Diğeri ise 2 hafta öncesine kadar yem attığımda yiyen hareketli ve sağlıklıydı.Son zamanlarda çok halsiz gözünü zor açıyo ben dibine kadar gidiyorum hiçbir şekilde kokrmuyo yem yemiyor ve öpücük gibi bir ses çıkartıyor arada bir akvaryumda herşey tamam filtresi kuru alanı, vitaminlerini düzenli veriyorum çok üzülüyorum haline baktıkça içim parçalanıyor.Sinopta oturuyorum veterinerlere soruyorum biz kaplumbağadan anlamayız diyorlar varsa fikri ve çözüm önerisi olan lütfen beni bilgilendirsin.

Hosgeldiniz, Gecmis olsun

Hayvan akciger enfeksiyonu belirtileri gosteriyor gibi, buda usumeden kaynakli olur. Anlayan bir veteriner hekimin gormesi sart aslinda.
Oncelikle eksigi tespit etmek lazimki tedaviye cevap versin.
Akvaryum kac litrelik? Isitici var mi? Su sicakligi 26-28°C sabit kalmali. Kuru alan var demissiniz, kuru alani isitan lambaniz var mi? Kuru alan,. tipki gunes bakarmis gibi bir lamba yardimiyla sicak tutulmali 30-33°C arasinda sabitlenmeli. En cok usudukleri yerdir kurualan sicak sudan ciktiklarinda daha serin bir ortam oldugu zaman.

Akvaryumun bulundugu oda da pencere acik kaldiysa, hava akimina maruz kaldiysa ya da disari cikardiysaniz yine usutmus olabilir?

Kabuk boyu kac cm? Hangi yemleri kullaniyorsunuz? Belirtirseniz Mod'lar tedavi konusunda da oneride bulunabilirler. Ama herseyden once uygun sicaklik degerleri saglanmali.

Akvaryum resimleri de olursa iyi olur.

Geri