Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor.

lazck

Yeni Üye
2 gün önce pet shop'dan su kaplumbağası aldım şu kırmızı yanaklı olanlardan ve 2 gündür hiç birşey yemiyor. neden olabilir ? yemi kaplumbağaya nasıl nasıl vermeliyim? bir de suyun seviyesini ne kadar yapmalıyım ?

Cvp: Kağlumbağam Yem Yemiyor

Merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kurallarımızı okursanız seviniriz.

Gelelim sorunuzun cevabına
Kaplumbağa yeni ortamına henüz alışamamış.Akvaryum ve ekipmanları tam olduğu sürece bir sorun olmayacaktır.
1 hafta gibi bir süre içersinde ortamına alışıp yem yiyecektir.

Saygılarımla..

ısıtıcısını ve filtresini ne yap et mutlaka al eğer yoksa.ısıtıcı ilk şart ısıtıcı yoksa hemen hasta olur ve ölür.şuan daha ortama alışıyodur yer.yem olarak tetra reptomin yada sera öneririm.ek yem olarak karides verebilirsin.

Çok teşekkür ederim acaba suyun seviyesini nasıl ayarlamalıyım ?

şuan nerde akvaryumda mı eğer akvaryumdaysa yarıya kadar doldur yüzerken çok yorulmasın ve en basitinden cd kabından bi kuru alan yap.eğer plastik kaptaysa onu hemen değiştir en kısa zamanda akvaryum al şimdilik küçükte olsa bi akvaryum al mutlaka çünkü cidden hasta olduğunda geri kurtaramazsın.plastik kaptaysa kuru alan yerine kadar suyla doldur.4-5 cm olabilir.ama dediğim gibi su soğuksa bunların hiçbi önemi yok çok yakında hasta olur.bu dediklerime dikkat et.kalanı tamamlarsın yavaş yavaş.

seref' Alıntı:
şuan nerde akvaryumda mı eğer akvaryumdaysa yarıya kadar doldur yüzerken çok yorulmasın ve en basitinden cd kabından bi kuru alan yap.eğer plastik kaptaysa onu hemen değiştir en kısa zamanda akvaryum al şimdilik küçükte olsa bi akvaryum al mutlaka çünkü cidden hasta olduğunda geri kurtaramazsın.plastik kaptaysa kuru alan yerine kadar suyla doldur.4-5 cm olabilir.ama dediğim gibi su soğuksa bunların hiçbi önemi yok çok yakında hasta olur.bu dediklerime dikkat et.kalanı tamamlarsın yavaş yavaş.

Kardeş şu konuda resimlerini yükledim ben burdan bakarsan bana yardımcı olabilirsen sevinirim. mailto:/forum/Konu-ilkdefa-bir-kaplumbaga-aldim-su-seviyesi-yeterlimi-sizce-resimli.html

Geri