Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor

Adams

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,
bundan 3 gün önce 2 adet kaplumbağa aldım.Birisi attığımda yemini yiyor.Diğeriyse, hiç bir şey yemiyor ya da yediğini ben görmedim.Neden yemiyor?Ölecek diye endişelenmeye başladım.Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız, beni çok mutlu edersiniz.

Cvp: LÜTFEN YARDIM EDİN!!

Kaplumbağanızı nasıl bir ortamda besliyorsunuz?

RE: LÜTFEN YARDIM EDİN!!

Forum kurallarina aykiri bir konu.Ayrica tum bu sorular binlerce kez yazildi.

Cvp: Kaplumbağam yem yemiyor

Zararlı olduğunu bilmediğimden, kaplumbağa adasında besliyorum.Yem olarak SANYU Turtle Stick ve karides veriyorum.

Ortama alışana kadar yem yememeleri normal. Bazı kaplumbağalarda adaptasyon aşamasında görülür. Bu esnada yanında beklenmemeli ve bulunduğu odada fazla hareket olmamalı. Diğeri bunun yemini yemesindiye yiyen kaplumbağa beslendikten sonra akvaryum suyundan başka bir kaba alınıp diğeri ortamında beslenmeli.

Bunun dışında hasta ise iştahı kapalı olabilir.

Uygun sistem ve ısı koşulları yoksa iştahı kapanabilir.

Kaplumbağaların yaşam alanı ve verdiğiniz yemleri belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bir hafta boyunca bu durumun sürmesinde sakınca yok. Tabi hasta değil ve uygun ortama sahipse.

Kaplumbağa adasında ne kadar yaşayabilirler? Yakın bir zamanda akvaryuma geçeceğim. O zamana kadar idare etsinler istiyorum.

Adams' Alıntı:
Zararlı olduğunu bilmediğimden, kaplumbağa adasında besliyorum.Yem olarak SANYU Turtle Stick ve karides veriyorum.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakiminda-temel-bilgiler.html

Bu konuyu okuyarak doğru bakım koşullarını öğrenebilirsiniz. Herşeyden önce ısı sorunu var. O kapta hiç yem yemeyebilir. Ayrıca yakın zamanda hasta olabilir. Diğerinin iştahıda kapanabilir.

Adams' Alıntı:
Kaplumbağa adasında ne kadar yaşayabilirler? Yakın bir zamanda akvaryuma geçeceğim. O zamana kadar idare etsinler istiyorum.

Hayvanın kabını kalorifere yakın bir yere koyunki en azından su bir nebze ısınsın. Geceleride üzerini hava alacak bir açıklıkla havlu ile kapatın. Hatta kaloriferin kapanması gene soğumaya sebep olacaktır. Tabi ısı değişimininde dezavantajı metabolizmanın adaptasyon değişikliği ile mücadele ederek yıpranması anlamına gelir.

Yem yemeden bir hafta sorunsuz yaşar. İkinci hafta vitamin takviyesi gerekir. Ama hasta olursa yada olduysa iş değişir. O zaman veterinere gidip teşhis ve tedavi için kontrol ettirilmelidir.

Ben kapluşları alırken , bir kadın cağız çocuğuna 4. kaplumbağsını aldığından bahsetti bende ona yaşaması için gerekli olanları saydığımda , neden kapluşiarı birbir kayıp ettiğini daha iyi anladı.Bu şans tabi biraz umarım gerekli ortamı hazırlayana kadar bişi olmaz...

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.Yakın zamanda halledeceğim.

En iyi şartlar için 200lt lik bir akvaryum eğer paran var ise dış flitre ( yoksa iyi bir iç flitre) , ısıtıcı olmazsa olmazı 200w (200lt için konuşuyorum).

ces akvaryuma bakabilirsin akvaryum için ama bir yapım aşması var ortalama 1 hafta sürüyor teslim almak

Bu arada bir şey daha soracağım.O yem yemeyen kaplumbağam sürekli diğerinin altına geçmeye çalışıyor, onu itiyor bu nedendir? :D

hayvan ürktüğü için böyle bir davranış gösteriyor. tez zamanda ekipmanları ve akvaryumu kurmanızı ümit ediyorum.

Geri