Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yiyemiyor :(

alperkilic

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar kaplumbağalarımın en küçüğü yemi yiyemiyor bir türlü. ısırıyor ama koparamıyor ufalıyıp atıyorum yine yiyemiyor :( sizce ne yapmam gerek ? yem olarak Tetra Reptomin kullanıyorum. birde konu açılmışken bir kaplumbağa için kaç tane yem vermem gerek kaplumbağalar küçük 4 5 cm lik.

Cvp: Kaplumbağam yem yiyemiyor :(

günde 2 kere sabah akşam toplam kafa hacmi kadar vermelisin benim minik 3 cm o da yemiyor ama karides yiyor , biraz aç bırakın açıkınca yiyebilir , üstüne vitamin damlatın yem vitamini çeksin iyice öyle deneyin bakalım yiyor mu

Aslında elden bile yiyorda tam ısıramıyor sanırım suda yumuşatıp veriyorum onuda yemiyor.

samet'in söylediği gibi kurutulmuş tatlı su karidesi verin. küçük parçalara ayrılabiliyor. ve çok seviyorlar. birde sera reptil carnivor diye bir ürün var suda çabuk gevşiyor. benim farkettiğim silindirik yemlerdense bu ürün gibi dairesel olanları daha fazla seviyorlar.

Yarın alıp deneyim teşekkürler. :)

Karides ek besindir aman dikkat.

Ana yemi yemiyor değil yiyemiyor çünkü kaplumbağa küçük, yem büyük.

Aynı problemi bende yaşıyorum ve tetra reptomin, raffy p, jbl agil gibi yemleri bıçakla keserek ufacık parçalar haline getirdim.Sizde bu şekilde yaparak verin.Zamanla çene yapısı güçlendikçe bu sorun ortadan kalkacaktır.

Benim yavrular ana yemide baby reptominide rahat tüketiyorlar. Yemle biraz uğraşması iyidir. Tırnak gelişimi için faydalı. Ancak tembellik ediyorsa ve yemiyorsa tabi başka çareler gerekir. Ufak kaplumbağa için Raffy P alın derim. Yada reptomin baby.

Teşekkür ederim yorumlarınız için birde böyle yapacağım. :)

Geri