Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yemini yemiyor

nesil

Yeni Üye
Kaplumbağam günlerdir yemini yemiyor ve tuhaf bir şekilde suyun içinde kurtlar var ne yapmam lazım bilemiyorum

Kabuk boyu kaç cm?

Akvaryumda ekipman olarak neler var?

Kurt varsa komple temizlenmesi lazım.

İyice steril edilmemiş bir ürün. Yada açık yem mi kullandınız.

12 cm ekipmanım hiç yok sadece küçük çakıl taşları var
Biraz önce iyice temizledim akvaryumunu içindeki taşları da aldım yem yerine çok küçük parça et verdim ama yine yemedi aksine daha çok ses çıkarmaya başladı

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla dörder damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine 5 damla sürün.

Petshop yada netten Deep fix reptivit vitamin damla alın. Nette taze ve daha ucuzdur. İlk 3 gün günde 2 damla sonrasında günde 1 damla genta gibi uygulayın.

Su ısıtıcı, kuru alan ve ısıtma lambası almanız gerekiyor. Bunlar olmadan düzelmez.

Hayvanın ön cepheden başı dışarıda iken ve tepeden komple kuru yerde resmini çekip atın.

Akvaryum ölçüsü kaç cm? Kaç litre su var?

Bu konuda lamba hakkında bilgi verdim.

Geri