Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağama ne oldu anlayamıyorum

mustafayılmaz

Altın 4 Üye
:59: kapluşum duman cınsıyetı dişi ve gözü ne bişey oldu 1 gözu azcık acık arada goz bebegını gorebılıyorum ama dığer gozu kapalı kaplumbağam 1.5 yaşında ve akvaryum ortamında filtre ıstıcı ve lamba var ama kuru alanı ınternneten ıparış edıcegım kuru alan sırasında ben elımle alıp lamba ya doğru bakan havlunun üzerine koyuyorum en kısa süede resim koyucağım bide yiyecek olarak tetra stick , kurulumuş kurtcuk , deep vitamin, arada haşlanmış yumurta beyazı veeriyorum ama yemiyor, bide kuçuk parça yağsız et arada veriiyorum ama bunları yemesi zor oluyor malum gozleri zor görüyür kafasıyla yemeği arıyor kafasına değdimi koklayıp yiyor

RE: kaplumbağam ne oldu anlayamıyorum

Kuru alana kendisi istediği zaman çıkmalı. Hiç uygun bir yöntem değil.
Bunun dışında hayvan göz enfeksiyonu olmuş. Bir veterinere götürmeniz gerekir. Tedavi edilmesi gerekiyor.

Bu konuyu okursanız size yardımcı olacaktır.
mailto:/forum/Konu-goz-hastaliklari.html

Cvp: Kaplumbağama ne oldu anlayamıyorum

veterınere goturdum ancak artvındekı veterınerler danalardan başka bişey anlamıyolar goturdum yanına arkafdaş al diyor bu arda gozleri gormedığı için :59: taşı bulamaz diye yapmıyorum

ısıtıcııyı en yüksek dereceye getir varsa 33 ve çok dikkatli bak

Başka veterinerlere götür

Göz enfeksiyonunda su ısısını aşırı yükseltmeye gerek yok. Tedaviyi uygulayın yeterli.

28 derece uygun. gerekli bilgiyi diğer mesajda yazdım. emrenin dediği gibi kendisinin kuru alan faaliyetlerini yapması lazım. bu şekilde zorlama hayvanın gözlerine de aşırı ısı verme sebebiyle zarar verebilir.
mailto:/forum/Konu-kaplumbagamin-yemleri-tam-mi.html

Geri