Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamin etrafinda beyaz seyler var

yagmur2023

Bronz 5 Üye
Daha once de buraya sormustum fakat bir de gorsel eklemek istedim. Iki kaplumbagam var sadece birinde bu sekilde seyler var. Kabuk etrafinda ellerinde kafasinin kenarlarinda seffaf seyler var. Surekli gozunu temizliyor. Neden sizce

Ekli dosyalar

• IMG_4828.jpeg
    IMG_4828.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_4829.jpeg
    IMG_4829.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
Islak diş fırçasına sofra tuzu döküp kabuğu yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Akvaryumu komple temizleyin. Özellikle o dekoru iyice fırçalayıp pislikten arındırın.

Filtre yoksa filtre alın.

Yemleri tek tek atın yemediğini yarım saat içinde alın.

Bunlar kir ve yosun kaynaklı kir. Suyu olabildiğince temiz tutun. Göz ve kulak enfeksiyonuna yakalanmasın.

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur. Haftada 2 defa 1 damla suyuna damlatın.

Kuru alan ve ısıtma lambası yok mu? Sürekli suda olan hayvanlarda bu yoğunluk artar. Kabuk pislik ve yosun bağlar.

Akvaryumu daha yeni aldim ki kuru alani daha temin edemedim ve ben surekli temizlerim eski kucuk paladriumda da böyleydi ve hep temizlerim

Islak diş fırçasına sofra tuzu döküp kabuğu yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Akvaryumu komple temizleyin. Özellikle o dekoru iyice fırçalayıp pislikten arındırın.

Filtre yoksa filtre alın.

Yemleri tek tek atın yemediğini yarım saat içinde alın.

Bunlar kir ve yosun kaynaklı kir. Suyu olabildiğince temiz tutun. Göz ve kulak enfeksiyonuna yakalanmasın.

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur. Haftada 2 defa 1 damla suyuna damlatın.

Kuru alan ve ısıtma lambası yok mu? Sürekli suda olan hayvanlarda bu yoğunluk artar. Kabuk pislik ve yosun bağlar.
Metilen mavisi icin 3unden hangisini tercih edersiniz ?

Farketmez hepsi aynı çözelti oranında bir miktar değişiklik var. Herhangi biri olur.

Hareketsiz suda bu tip oluşumlar görülür. Sürekli suda duran hayvanın üstünde de yosun kir vs oluşur.

Kuru alan ve ısıtma lambası bu durumun önüne geçer. Kabuk kuruduğunda bunlar barınamaz.

Geri