Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın gözleri şişti

elian

Yeni Üye
Benim bir kalumbağamın gözleri şişti hiç açamıyor veterinere götürdüm bugün suyunu az koy 24 saatte bir değiştir ve teramisin sür dedi. Böylece geçer mi? Bazı arkadaşalar da diyor ki kaplumbağadaki bu hastalık insalara geçer. Doğru değil değil mi?

Edit tubidik: Konu başlığı içeriği açıklayıcı nitelikte olmalıdır.

Cvp: kaplumbağa hastalığı

Öncelikle lütfen mesaj yazarken Türkçe İmla kurallarına uyunuz ve konuları doğru kategoriere açınız. Eğer bunlara dikkat etmezseniz konularınız yönetim tarafından kapatılacaktır. Bu seferlik ben düzenliyorum.

Göz kapanmasının bir çok sebebi olabilir. Akciğer enfeksiyonundan, suyun kirli olması veya vitamin eksikliği.. O yüzden bakım şartlarınız önemli. Akvaryumun hacmi, kullandığınız filtre ve vitaminleri bilirsek tedavi önerebiliriz.

Veterinerin verdiği merhem faydalı olacaktır; ancak sürdükten sonra sıcak bir yerde (bir masa lambası altında) 1-2 saat bekletin suya koymayın ki merhem işe yarasın. Plastik kaplarda bakılan kaplumbağaların malesef iyileşme şansları pek yoktur. Siz de hastalık sağlık bölümündeki konuları inceleyerek ayrıntılara bakınız.

Bu arada kaplumbağalardaki göz ve akciğer hastalıkları insanlara geçmez.

Cvp: kaplumbağamın gözleri şişti

Emre Bey'e katılıyorum ama siz yine de merhem sürme işlemini eldivenle yapın veya kaplumbağaya değdikten sonra ellerinizi sabunla yıkayın.

İnsanlara bulaşmaz ama Tuba hanımın dediği gibi mikrop kapmamak için eldiven takın.Kaplumbağanızı nerede bakıyorsunuz ekipmanları tam mı?

Benim kaplumbağamın ölüm sebebi.:(((

çok üzüldüm kaplumbağanın ölmesine:(bu gün başladım teramisin kremini sürmeye sularına general tonic karıştırıyorum sürekli sanıyorum ki suları çok mikroplu değildir. fakat önemli olan hiç bişey yemiyor kayadan aşşağıya hiç inmiyor.onun için çok üzülüyorum:(

Geri