Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözlerinde sorun var mı ?

bugra1062

Yeni Üye
kaplumbağamın gözlerinde sorun var mı ? arada gözlerini açmıyor ve gözünün önünde şeffaf bir şey varmış gibi görünüyor.

mailto:/a/img819/9403/dscn2919d.jpg

mailto:/a/img836/6042/dscn2918f.jpg

mailto:/a/img24/2531/dscn2916ck.jpg

mailto:/a/img194/4664/dscn2910bz.jpg

mailto:/a/img6/9324/dscn2907c.jpg

mailto:/a/img402/8849/dscn2906i.jpg

Cvp: Kaplumbağamın gözlerinde sorun var mı ?

ilk önce plastik kaptan çıkar akvaryum al ona koy sonra filitre ve ısıtıcı al gözü kapanıyosa akciğer enfeksiyonudur eyer su 26-28 derece arası olmazsa 2 gözünüde kaybeder:33::133::148:

bu hayvanı git geri ver bence böyle bakmaktansa yada bi akvaryum kur derim

sorun gözükmüyor. ışık kaynaklı olabilir. o şeffaflık alt göz kapağındadır. gözlerini koruma amaçlıdır ve doğal ortamında uyurken tehlikeyi farketmesi için. bu arada tez zamanda akvaryuma geçmeni ümit ederim. bunun içinde durumu pek parlak olmaz. ve o renkli taşları çıkarırsan iyi olur. salınımı gözü ve suyu içmesi bakımından sakıncalı.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakiminda-temel-bilgiler.html

Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim. Su kaplumbağası beslemek için yapılması gerekenleri özetledim.

Net olarak göz enfeksiyonu başlangıcı varmı farkedemedim resimlerden. Telefondan bağlandım. Ama ölüm kabında kısa zamanda hasta olur.

zaten akvaryuma geçicem . daha yeni aldım kaplumbağayı 4 gün falan oldu.

Ağustos' Alıntı:
bu hayvanı git geri ver bence böyle bakmaktansa yada bi akvaryum kur derim

bu kadar kaba olmanıza gerek yoktu.

bu kapta oldugu için kızdım kusura bakma senle ilgili değildi

Yazık hayvana ya :( Önce akvaryum ve diğer ekipmanları almalıydın Bu şekilde fazla yaşayamaz. Su 20 derecenin altındaysa (yem yese bile) tam sindirim yapamaz. Çok ama çok acil akvaryum ve ıstıcı almalısın diğerler ekipmanlarıda mümkün olduğunca hızlı bi şekilde tamamlamalısın. Bunları söylemekten dilimizde tüy bitti. :honk:

haftasonu yaklaştığı için cam ve akvaryum işlerinizde gecikme yaşayabilirsiniz, bu yüzden en azından kısa bir süreliğine idarelik bir sistem kurmalısınız, bu 1milyoncularda şeffaf saklama kutuları oluyor, bunlardan alıp şimdilik kaplumbağanıza bunun içinde bakabilirsiniz, cumartesi petshopların çoğu açık, yarın da 1 tane ısıtıcı almanız çok iyi olur, gecikmemesi önemli.

En kısa zamanda sistemi kurmak gerek. Hasta olduğunda üzücü be zor süreçler meydana geliyor. Zaten durumun farkındasınız. Arkadaşlarda konuya değinmiş.

Bu arada bu kaplumbağayı nereden bulduğunuzu merak ettim. Sağlıklı büyür umarım.

her seferinde ısrarla ve ısrarla söylüyorum kesinlikle ilk temin edilmesi gereken malzeme ısıtıcıdır.filtre kuru alan v.s hatta akvaryumdan bile önce gelen ilk malzeme ısıtıcıdır.akvaryumda soğuk suda bakmaktansa plastik kapta ısıtıcıyla bakmayı yeğlerim ama tabi bu plastik kapta ısıtıcıyla bakılması anlamına çekilmesin.ilk önce ısıtıcı sonra akvaryum sonra diğerleri sıra sıra.çünkü bu hayvanlar soğuğa aşırı dirençsiz hele küçük olanları.bi kedi bi köpek beslemiyosunuz tamamen tropikal bölge hayvanları redler.suyun ısısı yeterli olmadığında her hastalığa açık konuma gelirler ve her an hasta olmamaları da an meselesidir.

Aynı aciliyetteki bir ekipmanda kuru alan ısıtma lambası. Kuru tarafa çıkınca üşür.

evet aynen tabiki kuru alanı yapıp ısıtma lambasının olmaması da aynı şekilde ısıtıcı olmaması gibi bi duruma döner.

yazık ya acıyorum bu hayvanlara dünyadaki en şanssız canılılardan biri onlar :(

Buğra en acil iş ısıtıcı
Sonra akvaryum ikisini sırasıyla halledersen yavru için daha iyi olur
Maaşallah çok tatlıymış canım:)

Geri