Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözü kapalı

dogan11

Bronz 4 Üye
Kaplumbağam 2 gündür uyukluyor fazla hareket etmiyor ya da bana öyle geliyor.Bunun sebebi bunlar olabilir mi odada akşamları ışığı kapatıyorum ve akvaryum ışık almıyor bu yüzden mi veya kabuğunda ki çizgiler siyahimsi bi renk alıyor.Ne yapmalıyım.

Cvp: Kaplumbağamın gözü kapalı

kapluşunuzu bol bol güneşlendirin. Isıtıcınız yoksa soğuktan dolayı da uyuyabilir.

sağolun şimdi açmaya başladı ışık kapalı olduğu için herhade ışıyı açınca açtı gözünü kış uykusuna ne zaman yatarlar

kış uykusuna su sıcaklığı 20'nin altına düştümü yatarlar. En ideal su sıcaklığı 28 C'dir. 28C'nin altına düştüğü zamanda hareketlerinde bariz derecede yavaşlamalar ve sürekli olarak uyku hali görülür.

sağolun çok teşekkkürler daha yeniyim bu su kaplumbağası besleme ama balıktan anlarım :)

tabii anlıyorum su kaplumbağası ve balık besleme arasında çok fark var. Benimde balığım var. Kaplumbağa beslemek balığa göre daha zahmetli bir iş :)

katılıyorum kaplumbağa özen gerekir

herkesın yaptıgı bır hata var yaz aylarında ısıtıcılarını kapıyorlar gece ve gunduz ısıları farklı oldugu ıcın yazın gunesı gorunce ısıtıcıyı kapamamak lazım :)

Geri