Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamın gözü şiş değil intihapda yok gibi ama genelde kapalı neden?

niremy

Yeni Üye
Öncelikle merhaba ben yeni üye oldum. Kuralları ve bi çok göz tarafsızlıgı konularını okudum ama sanki bizimki bunlara benzemiyor gibi. Kaplımbagamı alalı 3 ay kadar oldu. Aldıgımda çok iyi değildi zaten ama sonra düzeldi. Akvaryumda bakıyorum karası var ısıtıcısı temizleyicisi mavi damlası su düzenleyicisi var hiç bişeyi eksik değil karidesle besleniyo. İlk aldıgım zaman gözleri şişti gentagut damlattım ve düzelmişti. Şimdi öyle şiş ve kırmızı gibi değil. Sadece üzerinde zar varmış gibi yakından bakınca gözlerini görebiliyorum ama tam açılmıyo. Arada ovuşturup açıyo ama günde bir iki kere anca. Yemek yemesinde çok sorun yok eskisi gibi yemek için delirmiyo ama genede iştahsız değil. Eskiye göre daha çok uyuyo. Resmini de yüklicem yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım. Teşekkürler.

Resimler

Akvaryum

Gentayı sabah akşam 2'şer damla her göze uygulamaya devam et. 5 dakika kadar kuru bir yerde beklet. Göz iyileştikten sonra bir kaç gün daha ilaca devam etmek gerekir. Bunun harici şebeke suyundaki yoğun klorda gözleri etkileyebilir. Metilen mavisini yoğun ve çok kullanma ve su düzenleyiciyi hayvan akvaryum içindeyken dökme de etkileyebilir.

Göz kapağına gelir göz kapağı çeperi şeffaftır. Bu uyurken çevredeki tehlike ve hareketlerini algılamasını sağlar.

Foruma hoş geldin ve geçmiş olsun.

Sadece karidesle beslemek olmaz sera raffy p'de almalısın.

Sadece karides yani gammarus ile beslemek aşırı protein yüklemesi yapar bu da başta gut olmak üzere içeriğindeki kitin maddesi ile kabukta şekil bozukluğu ve deformasyon yapar.

Sera raffy p'deki kırmızılar mineral yemdir. İçeriğinde çeşitli mineral vitamin ve kalsiyum bulunur. Bunları ayırıp haftanın bir günü iki öğünde vereceksin. Yalnız ilk hafta iki gün verirsin sonra haftada bir gün. Bir de tetra reptomin al. 100'lük küçük kutuda. Bu yosun içerikli protein yemdir. Ot türevlilere geçişte alıştırma olur. Bu yemleri aldığında hepsini ikişer gün, mineral yemi tek gün verirsin.

Akvaryum zeminindeki siyah çakıl mi? Ya da değilse nedir?
Ayrıca renkli yanı boyalı çakıl taşlarını çikarmanizi tavsiye ederim zamanla suya salınım yapar, göz ve kabuk hastalıklarına sebep olabilir. Silindir şeklindeki süs eşyasının sabit zemininde de kolaylıkla kır birikimi olur filtre çekemez. Şimdilik hayvan küçük ve tek, su hacmi çok olduğu için belli olmasa da zaman içerisinde su kirliliğinde önemli bir etken olacaktır.

Eğer daha çok uyuma ya devam ederse su ve kuru alan sıcaklığını kontrol etmek gerekir, havalar soguduk ca kış uykusu belirtileri gösterirler.

mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html
Bu konuyu tamamen okuyarak eksik bilgileri tamamlayabbilirsiniz.

Foruma hosgeldiniz

Cvp: Kaplumbagamın gözü şiş değil intihapda yok gibi ama genelde kapalı neden?

cem' Alıntı:
Sadece karides yani gammarus ile beslemek aşırı protein yüklemesi yapar bu da başta gut olmak üzere içeriğindeki kitin maddesi ile kabukta şekil bozukluğu ve deformasyon yapar.

Sera raffy p'deki kırmızılar mineral yemdir. İçeriğinde çeşitli mineral vitamin ve kalsiyum bulunur. Bunları ayırıp haftanın bir günü iki öğünde vereceksin. Yalnız ilk hafta iki gün verirsin sonra haftada bir gün. Bir de tetra reptomin al. 100'lük küçük kutuda. Bu yosun içerikli protein yemdir. Ot türevlilere geçişte alıştırma olur. Bu yemleri aldığında hepsini ikişer gün, mineral yemi tek gün verirsin.

Tamam bugun hemen alıcam teşekkür ederim

olivia-peter' Alıntı:
Akvaryum zeminindeki siyah çakıl mi? Ya da değilse nedir?
Ayrıca renkli yanı boyalı çakıl taşlarını çikarmanizi tavsiye ederim zamanla suya salınım yapar, göz ve kabuk hastalıklarına sebep olabilir. Silindir şeklindeki süs eşyasının sabit zemininde de kolaylıkla kır birikimi olur filtre çekemez. Şimdilik hayvan küçük ve tek, su hacmi çok olduğu için belli olmasa da zaman içerisinde su kirliliğinde önemli bir etken olacaktır.

Eğer daha çok uyuma ya devam ederse su ve kuru alan sıcaklığını kontrol etmek gerekir, havalar soguduk ca kış uykusu belirtileri gösterirler.

mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html
Bu konuyu tamamen okuyarak eksik bilgileri tamamlayabbilirsiniz.

Foruma hosgeldiniz

Merhaba zeminde çok ince kum var filtre onu havaya kaldırıyo diye biraz siyah taşlardan döktüm boyalı değil ama akvaryumcu verdi. Yanına bir kaplumbaga daha almak istedim ama malesef hiç bulamadım nereye sorsam satısı yasak dedi. Dediğiniz yeri okucam teşekkür ederim.

Geri