Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın gözleri şiş ve göremiyor (RESİMLİ)

silvererol

Yeni Üye
Arkadaşlar kardeşim 3 tane kaplumbağa aldı 2 tanesi aynı sorundan öldü sadece bu dayanabildi fakat buda çok kötü durumda resimdede gördüğünüz gibi gözleri şiş ve içinde perde var sanki sürekli kuru alanda duruyor .Ayrı bir kapta çok az yeme yiyor. teramicin sarı su mavi akvaryum dezenfektanı kullandım. antibiyotik tedavisi yaptım fakat becerememiş olabilirim.Bu halde kaplumbişim 2 aydır.Gözlerinin siyahını bir göremedim.Hep şiş gözlerinin üzeri.Filtre ve ısıtıcı var.
Bir arkadaş yardımcı olsun lütfen bir akıl versin.

mailto:/a/img837/6356/kaplumbaga.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Cvp: Kaplumbağanın gözleri şiş ve göremiyor (RESİMLİ)

eskiden aynı sorunu bende yaşamıştım 1 kaplumbağam ondan öldü ama şuan yaşayan 12 yıllık kaplumbağam da aynı sorunu yaşadı gözlerine vet in tavsiye ettiği bi krem sürdük ve bir süre sonra geçti. Kremin adını hatırlamıyorum

İste biz kaplumbagalar bu hale gelmesin diye o akvaryumdaki kotu renkli taslari kullanmayin atin zararli diyoruz.

Cvp: RE: Kaplumbağanın gözleri şiş ve göremiyor (RESİMLİ)

Hemen silis kum aldım yanınada bir kaplumbağa daha aldım.Renkli taşlardan kurtuldum.Teşekkürler.

Cvp: Kaplumbağanın gözleri şiş ve göremiyor (RESİMLİ)

Elinizdeki kaplumbağayı iyileştirmeden yeni bir kaplumbağanın sorumluluğunu almasaydınız keşke. Birde ileride kavga durumunda yeni bir akvaryum kurma imkanınız var mı? Ayrıca şuan kullandığınız akvaryumda ufak sanırım onunda büyütülmesi gerek, şöyle söylim 9 ay falan ikisine 100 litre ( şuan için) anca yeter. Sonra dönemde 200 litre civarı şart.

Geri