Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarımdan kareler :)

Berkcan

Elmas 3 Üye
ediyle büdüm :)

mailto:/img7/340/dscn7853k.jpg

Buda kendi yaptığım kuru alanları

mailto:/img404/6666/dscn7845f.jpg

sürekli motorun üstünde neden anlamadım

mailto:/img51/4898/dscn7850hn.jpg

ilk defa resim yüklüyorum inşallah olmuştur...

Cvp: Kapluşlarımdan kareler :)

Çok güzel olmuş :) Ama akvaryumun tam görünümü çekseniz daha rahat görebiliriz :)

İlk fotoğrafta birisi rampaya tutunup hala suyun içinde ya bittiğim halleri o tip :D
Büyüseler de o hareketi hep yapıyorlar ve bence çok tatlı görünüyorlar :)

Zencefil' Alıntı:
İlk fotoğrafta birisi rampaya tutunup hala suyun içinde ya bittiğim halleri o tip :D

evet öyle çok tatlı oluyorlar :)

meritiko buyur

mailto:/img850/8955/dscn7844.jpg

yemler arkada karides var o paketin içindeki büyük olan yemler tetradır markasız deildir o kutunun iiçindekileride kullanmıyorum , ısıtıcısı yok gerek duymadım çünki samsun gerçekten çok sıcak ve suyun sıcaklığına dikkat ediyorum yavrular diye 28 30 arası tutuyorum kuru alanada özel lambaları var orasıda 32 33 derece oluyor

Gayet guzel gorunuyor fakat kisin isitici kullanmaniz gerekecektir. Kuru alan cok guzel olmus:)

Cvp: RE: Kapluşlarımdan kareler :)

ecemkoten' Alıntı:
Gayet guzel gorunuyor fakat kisin isitici kullanmaniz gerekecektir. Kuru alan cok guzel olmus:)

aralık gibi ısıtıcıda alacağım. kuru alan gerçekten çok uğraştırdı beni :). teşekkürler

Benim 2 ufaklığın adaşları bunlar :)
Berkcan tebrikler çok kullanışlı bir yuva yapmışsın. Su yüksekliği falan gayet iyi olmuş. Tutunabilecekleri bir yapay bitki var. Fazla kalabalık değil. Su ve kuru alan değerleri çok iyi. Kışın su 28, kuru alan 32-33 derece olabilir. Suyu fazla da ısıtmaya gerek yok.

Kışa doğru ısıtıcıyı unutma. Birden su soğumaya başlar. Bence bundan sonraki aşamada UVB lamba için birikim yapabilirsin.

Birde eğer düşünürsen tabana doğal sarı renkte silis kum koyabilirsin. Genelde hoşlarına gidiyor :)

Teşekkürler. Şimdilik quartz kumla idare edicem belki 1 2 ay sonra belki alabilirim ilginiz için teşekkürler :)

Zencefil' Alıntı:

kesinlikle katılıyorum bende bayılıyorum o hallerine birde yem uzatırken iki ayağının üzerine yükseliyorlar sabretse yaklaştırcam zaten yanına :)) bende özellikle bu iki hallerine bayılıyorum :)

çok güzeller yalnız cok tatlılar.O su nasıl okadar temiz ben niye beceremiyorum iki güne bir değiştirmeme rağmen,iç filtirem var suyumun litresinden daha fazla işlev görmesine rağmen,o konudada ttebrik ettim sizi :) :S

Geri