Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum kiraz yedi

donmezcan

Bronz 3 Üye
kapluşuma kıraz verdim ve hepsini yedi bir zararı olurmu akşama yem vermelimiyim

Cvp: kapluşum tam bir kiraz yidi

Kiraz nadiren verilebilecekler arasında. Çekirdeğini çıkardınız mı? Yoksa bütün olarak mı yedi?

kaplumbağam o kadar büyük değil çekirdeğini çıkardım kirazı attım parçalaya parçalaya yedi

Bir şey olmaz diye düşünüyorum ama yine de gözlemleyin hareketlerini kapluşunuzun

Cvp: Kapluşum kiraz yedi

Sevdiyse yiyebilir sorun yok. Ama kirazı sevdi diye de çok vermeyin.

Bnde erik verdim azcik.cilek sevdi yedi ama karpuz sevmedi.bi isirik aldi birakti.karpuz yiycek diye elime aldim cilegi. karpuz yemeye calisiyodu.cilekte elimde kafasini asagi cevirip karpuzun erigi yemesini izliyodu.karpuz yutunca cilegi suya biraktim. ve cilek ucarcasina yuzup karpuzun kafasini isirmaya yoneldi. korktum cilegi elime aldim. biraz elimde tuttum sonra suya biraktim.bi daha saldirmadi ama korktum iste. yeni aldigim kaplus cilek bu arada. istahi cok iyi ve saldiriyo bazen boyle.

Bnde erik yedirdigimi sizinle paylasmak istedim.yesil erigin kabugunu soydum cok minik bir parca attim suya once cilek yedi.sonra minik bi parca daha attim onuda karpuz yedi iste

Dediğim gibi çok vermemek şartıyla sevdiği yiyeceklerden verebilirsiniz.

benim kapluşumun meyze sebze açısından hiçbir sorunu yok çok
seviyor ama fazla mı verdim diye endişelendim teşekkür ederim. :smile:
bir de eriği yedikten sonra çekirdeğini atıyorum onu ağzına alamıyor büyük geliyor deli oluyor sabah atıyım akşama kadar onla oynuyor :D

ne güzel .. benimki yem haricinde tavuk & baliktan baska hicbirsey yemiyor :(

babam her tür şeyi veriyor o da çekinmeden yiyor bir tek devit 3 de biraz zorlanmıştım

kaplumbağadan önce bitane japon balığımız vardı yeminin haricinde herşeyi yiyordu helvasından tut ıspanağına kadar:133:

SiNemMm' Alıntı:
Bnde erik verdim azcik.cilek sevdi yedi ama karpuz sevmedi.bi isirik aldi birakti.karpuz yiycek diye elime aldim cilegi. karpuz yemeye calisiyodu.cilekte elimde kafasini asagi cevirip karpuzun erigi yemesini izliyodu.karpuz yutunca cilegi suya biraktim. ve cilek ucarcasina yuzup karpuzun kafasini isirmaya yoneldi. korktum cilegi elime aldim. biraz elimde tuttum sonra suya biraktim.bi daha saldirmadi ama korktum iste. yeni aldigim kaplus cilek bu arada. istahi cok iyi ve saldiriyo bazen boyle.

Bnde erik yedirdigimi sizinle paylasmak istedim.yesil erigin kabugunu soydum cok minik bir parca attim suya once cilek yedi.sonra minik bi parca daha attim onuda karpuz yedi iste

Bu yazı çok farklı olmuş. Kaplumbağaların da isimleri meyve çeşitlerinden olduğu için kimin ne yediği belli değil sanki. Meyve mi kaplumbağayı yedi, kaplumbağa mı meyveyi :) Gerçi konulardan ötürü isimlerine aşinayım.

Şaka bir yana meyveyi fazla vermemek gerektiğini biliyorum. Yani sebze daha çok verilmeli. Zaten bir yaşından sonra bitkisel besinlere yönelme başlayacağından küçükken tanıma amaçlı seyrek olarak başlamak uygun.

Geri