Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşum nasıl gözüküyor :))

Cvp: kapluşum nasıl gözüküyor :))

Buse,
Su kaplumbağaları zaruri durumlar (su değişimi, hastalık) dışında ele alınmamalı, ortamları olan akvaryumdan çıkartılmamalıdır. Bu hem onlar için hem bizler için sakıncalıdır. Kaplumbağa akvaryumdan alınıp bir yere konulması durumunda, oradan mikrop kapabilir. Bunun dışında ise sık sık ele alınması ve akvaryumdan çıkartılması hayvanı strese sokar. Strese giren hayvanında bağışıklığı düşeceği gibi hastalıklara da açık kapı bırakırız. Bu konularda göstereceğin hassasiyet iki taraf içinde en iyisi olacaktır.

Kaplumbağanın durumuna gelince de, görünürde birşey gözükmüyor. Yüz çevresini ve kabuk durumunu daha net gösterebilirsen iyi olur. Sağlıklı uzun ömürler.

[IMG]mailto:/i2og10.jpg* mailto:/2wbyyxd.jpg mailto:/308jo5c.jpg fotoğraflar dün çekildi bidaha almam elime :)

masada değdiği yerleri sabunlu bez ile silmelisin.

hayvan kadar kendi sağlığımıza da hassasiyet göstermek gerek.

Hihihihi :133: Çok tatlı,sağlıklı ve mutlu gözüküyor :) Maşallah maşallah,nazar değmez inşallah :D Ona iyi bak :) Ve benim için sevip,okşa ^^

evet o benim bitanem hamsterimden sonra en çok ona bağlandım benn :) akşam hareketleri yavaşlıyor uyku moduna geçiyor sanırım normal mi ?

normal bir durum. kaplumbağalarında uyumaya ihtiyacı var.

hatta ne kadar çok uyurlarsa günü o kadar sakin geçiriyorlar. uykuyu iyi almayan hayvanlar huysuzluk edip sağa sola dalaşıyor.

Geri