Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun gözleri hasta...

spidergirl

Yeni Üye
Bebek kaplumbağamın göz enfeksiyonu var.2-3 gün fanusta kaldı ilk geldiğinde.Bakımını araştırıp, bakım şartlarını öğrenince hızla akvaryum ve diğer ihtiyaçlarını temin ettik,10 gündür akvaryum daha doğrusu paludaryumda yaşıyor.İlk günlerde üşüttüğümüzü düşünüyorum,gözleri şişti.1 haftadır sitedeki anlatılan göz ilaçlarını kullanıyorum.İyileşme var ama tamamen geçiremedik,hala yemek de yemiyor.Aktivitesi fena değil,bol bol uyuyor,bazen de yüzüyor.Sorum şu geceleri;gözleri hastayken gece ışık açık mı kalmalı,kapalı mı?Işık mı dokunur,soğuk mu?Teşekkürler...

Cvp: Kapluşumun gözleri hasta...

Göz enfeksiyonu kirli sudan, kötü bakımdan kaynaklanır.Aynı zamanda da akciğer enfeksiyonunun bir belirtisidir.
Yem yememe, kuru alanda fazla vakit geçirme, dibe batamama, eğri yüzme gibi belirtiler varsa akciğer enfeksiyonu ile ilgili olan konuları okuyup tedaviye başlamanızı öneririm.

Cvp: Kapluşumun gözleri hasta...

mailto:/forum/Konu-kaplumbagalar-icin-bildigimiz-tum-ilaclar-ve-kullanimlarini-yazalim.html

Tedavisi için burdaki konuma bakabilirsiniz. Veteriner hekim Vildan Uncu eşliğinde uyguladım bu tedaviyi. Ve iyileşmişti.

Geri