Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun gözündeki beyaz şey?

Virulence

Gümüş 2 Üye
3 gün önce daha yeni 1 kaplumbağa aldım ve kış uykusunda... Daha çok küçük. Aldığım gün birşeyi yoktu. Dün göz kapağında et gibi beyaz bişey fark ettim, gözlerinde şişlik yok zaten kış uykusunda olduğu için kapalı. Bugünde aynı şekilde duruyor. Bi fazlalaşma veya azalma yok... Bunun sebebi ne olabilir ve tedavisi için ne yapmam gerek? :( Lütfen yardım edin.

Akvaryumunuz yoksa birtane ola bildiğince büyük bir tane alın suyun sıcaklığını 28 derece yapın ve vitamin koyun kuru alanda yapın orada 32 derece olsun ozaman geç değilse eğer uyanır.

Küçük kaplumbağaların kış uykusuna yatması tehlikelidir.
Fotoğraf koyabilirseniz net bir şey söyleyebiliriz.

mailto:/forum/konu-kis-uykusu-hibernasyon.html

Bu link yardımcı olacaktır.

Kış uykusunda olmasıyla gözündeki beyaz şeyin ne alakası var ? hepiniz dediğim şeydenn daha çok kış uykusuyula ilgilenmişsinizde. Evet tehlikeli oldğunu bliyorm ama ısıtıcım yok alabilcek durumumda yok şuanda o yüzden ısıyı sabit tutamam ve kış uykusunda uyandıramam.

Gözündeki beyaz şey mantar ola bilir oda ölümcül bir hastalık olduğunu düşünüyorum akvaryum alın ısıtıcı alın mavi damlada mantarı engeleye bilir.

Çok teşekkürler.. Birde mavi damla konusunda marka verirseniz sevinirm ?

Başka önerileri olanlarda söylesin lütfen..

NOT: Foto mak. yok.. Web cam'danda denedim belli olmuyor yani maalesef foto koyamam :(

Fotoğrafını koyarsanız yardımcı olunabilir.

Gözündeki beyaz şey nasıl? İltihap, abse gibi birşey mi?
Kapluşa ölüm fanusunda bakıyorsanız en azından kalorifer üzerine koyabilirsiniz, ölüm fanusunun kuru yerine bir masa lambası ile ısı verebilirsiniz.

Ya böyle et gibi birşey anlıyamadım tam elimide deydirmiyorum mikrop kapmasın diye. Beyaz ufacık et gibi bişey göz kapağının üstünde. Kaloriferin yanında duruyor zaten... Işıkta var.

Çok mutluyum. Hiçbişey yapmadan dün bir baktım kapluşumun gözündeki o beyaz şey tamamen geçmiş :)

Geri