Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kara kapluşu hakkında bilgili arkadaşlar yardım edebilirmisiniz acaba(yem yememe)

edi=büdü

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar biliyosunuz bizim yaprağı bilmeyenlerde şu linklten inceliyebilirler ==>mailto:/forum/Konu-kara-kaplusum-yaprak-tatilde-d.html
ben seranın bitkisel yemi olan sera vital i aldım . Kaçgündür ısrarla denememe rağmen birtürlü yedirmeyi başaramadım . Normalde bahçede olsun eviniçindeyken yuvasında olsu gayet güzel yemek yiyor ama bukadar zaman geçmesine ve bana da alışmasına rağmen birtürlü onu o yemi yemeye ikna edemedim arkadaşlar .Hadi diyelim bukadar ısrara ve sizin önerilerinize rağmen yemedi bu yemi ben sera vital i su kapluşlarıma verebilrmiyim sonuçta onlarda bitkisel açıdan beslenmeli yaş ilerledikçe e artık olgun sayılırlar onlarda değilmi kabuk boyu 11 cmyi geçti sayılır. Bir sorum daha olacak . Bu kıvırcık mevzusu ben su kaplumbağalarına kıvırcık veriyodum normal yemini eksik etmeden ama geçtiğimiz birkaç haftadır bıraktım neden diyecek olursanız gördümki galiba su kapluşları yedikleri kıvırcıkları öğütemiyorlar yada banamı öyle geliyo ben 2 tane yaprak attıktan 10-15 dk sonra akvaryumda birşey kalmamasına rağmen ertesi gün tuvaletlerini yaparken gördümki küçük küçük kırpık kırpık parçalar halinde dışarı çıkıyo yedikleri sanki hiç öğütmemişler gibi bu neden oluyor acaba fikirlerinizi alablirmiyim .Eğer zararı varsa bile zaten uzun süredir yemiyorlar.

Cvp: kara kapluşu hakkında bilgili arkadaşlar yardım edebilirmisiniz acaba(yem yememe)

Bence buraya bakın: mailto:/forum/Konu-yeni-bi-arkadas-d-d.html

Cvp: kara kapluşu hakkında bilgili arkadaşlar yardım edebilirmisiniz acaba(yem yememe)

Kapluşlar yemlerini de tam anlamıyla sindiremiyorlar, kıvırcık için de durum böyle olabilir. Siz verin yine de :) raffy vitali su kapluşlarınıza verebilirsiniz. Kara kaplumbağalarının beslenmesi hakkında pek bir bilgim yok ama sevmedi demek ki hayvancağız :D Bir de sera reptil herbivor var otçullar için ana yem. Benim kapluşlar bayılarak yiyor.

woswos' Alıntı:
Bence buraya bakın: mailto:/forum/Konu-yeni-bi-arkadas-d-d.html
:D:Do konuyu zaten ben açmıştım dikkat edersen :D:D

Biliyorum belki unutmuşsundur diye yazdım.

Ben önce kıvırcıkla ilgili olanı söyleyeyim :)
Fazlası kesinlikle bizim kapluşların sindirim sistemini bozuyor :)Haftada bir yemlerinin yanında verirsen yeterli olur.
Sera vital i Yaprak'ın sevdiği besinlerin içine karıştırıp verin.Fark etmeden belki yer :)
Bu mevsimde karahindiba bulabilir misin bilmiyorum ama kara kaplumbağaları da bayılıyor ona :)
Su kaplumbağan için belli bir süre sonra zten ana yem olarak vital kullanman daha uygun olacak.Yemeye şimdiden başlasalar sorun olmaz :)
Kara kaplumbağası için reptil herbivor ve JBL Herbil kullanabilirsin :)

Geri