Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karasına çıkar mı?

gözduş123

Bronz 5 Üye
Yeni akvaryumum için konu açmıştım geçenlerde.Birçok kişi kayamın gereksiz yer kapladığını söylemişti.Bizde turtle bank aldık.Fakat biraz büyük gibi gözüktü bana.Çıkamıyor.Alışamadığı için mi yoksa gerçekten büyük mü?
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/13/3/fl4d2.jpg[/url]*
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/13/3/fl4g3.jpg[/url]*
mailto:/13/3/fl4h1.jpg
telefondam çektiğim için yan çıkmış.en son fotğrafda ben koydum.

Cvp: Karasına çıkar mı?

Akvaryum çok küçük. Tutrle bank büyük gelmiş. Ama kuru alandan çok akvaryumun küçüklüğü ve su seviyesi kötü. Ayrıca renkli taşlar boyalıdır. Onları çıkarmanızı öneririm. Neticede akvaryum pek uygun değil.

Akvaryumunuzun su seviyesini yükseltmenİz kaplumbağanız için daha iyi olacak gibi. Cünkü kuru alanı yerleştirince kaplumbaganızın yuzme alanı azalmıs gibi görünüyor .Kademeli olarak suyu yukseltıp kuru alanıda yerleştirince cok daha guzel ve kullanışlı olacagını dusunuyorum.

Bir konuda o lamba kuru alanı kaç derece yapıyor kontrol ettiniz mi? 31-32 derece olmalıki kuru alanı kullanmak istesin. Kuru alanı suya biraz daha batırabilirsiniz.

Zaten taşları değiştireceğim,turtle bankı da internetten aldik biz de bu kadar büyük olcağını bilmiyorduk.Kaplumbağam küçük olduğu için büyük bir alvaryum almadık.Birde turtle bank suya batmıyor.

Birde kaçar diye su seviyesini çok yükseltmiyoruz

altında hava boşluğu var mı ? ya da içi mi boş. köpük mü? biraz detay verirseniz. batması için çözüm bulabiliriz. kaplumbağanıza kendi ebadının dört katı kadar yer yeterli olur. gerisi su altında kalabilir.

Miknatislari asagi dogru indirin turtle bnk batacak zaten. Miknatislar suyun icinde bile tutabilir onu

Gerci miknatislari koymamissiniz sanirim. Iki tane miknatis olmasi lazim kutuda. Onlari akvaryumun disindan turte bankin ustune getirin sabitler kuru alani.

Evet su seviyesi bundan yüksek olursa kaçabilir. Hayvan büyümeye başlamış. İleriyi düşünerek akvaryum edinmek gerekiyor. Bu hayvana şu an 50-60 lt su koyacağınız bir akvaryum gerek. Erişkin oluncada 100 lt veya üzeri bir akvaryum gerekecek. Bunları düşünerek yeni bir sistem kurmanızı tavsiye ederim. Yoksa 3-4 ayda bir akvaryum değiştirmeniz gerekecek. Tabi ekipmanlarda o hacimlere uygun olarak değişebilecek.
Bu Exo terra turtle bank değil. Bu sebeple içindeki hava miktarı batmaya ne kadar uygun bilemiyorum. Aslında genede tırmanması gerekiyor. Ben bu sebeple kuru alan ısısını sordum. Bir derece ile ölçtünüz mü 30-31 dere oluyor mu kuru alan?

Mıknatısları aşağı indirmeyi denedik ama batmıyor malzemesini tam olarak anlayamadım sert bir cisim ama köpük değil birde kuru alanın sıcaklığını ölçmedim ölçerim

Geri