Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karisik Yemleme?

Azman

Elmas 4 Üye
Merhaba, kaplumbagaya karisik yem vermenin herhangi bir zarari varmidir? Bu hayvanlarda gunluk tuketilmesi gereken besin degerleri yok mu? Neden gun gun degisik yem veriliyor? Sera raffy I, P, Mineral vs. Hepsinden tek seferde az az versek olur mu? Tesekkürler.

Ayrı vermemizin sebebi hayvanların verilen her yemi yemelerini sağlamak. Karışık yemde seçici davranıp sevdiklerini yiyip diğerlerini bırakıyorlar. Bunun dışında her yemin içerdiği mineral, vitamin vb. belli oranda alınmalı. Her gün karışık verildiği taktirde bazı yemler hayvana fazla gelebilir. Bazı yemleri tek gün bazılarını birkaç günde veriyoruz.

Cvp: RE: Karisik Yemleme?

cem' Alıntı:
Ayrı vermemizin sebebi hayvanların verilen her yemi yemelerini sağlamak. Karışık yemde seçici davranıp sevdiklerini yiyip diğerlerini bırakıyorlar.

Ben en sevmedigi yemi ilk verip, en sevdigi yemi en son veriyorum o zaman hepsini yiyorlar cem bey. Dediginiz gibi bir zarari yoksa bu sekilde devam edeyim, hergun tum besin ogelerinden faydalansinlar.

Yukarıya ek yazı yazdım. Her yemin verilme oranı farklı ve haftalık olarak yeterli. Protein içerikliler sonrası ot türevli bir yem verdiğimizde bağırsakları ve iç organlarıda dinlenmiş oluyor, düzene sokuyoruz.

Geri