Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karnıbahar verimi

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler ben bundan 4 ay öncesine kadar karnıbaharın yeşil yaprak kısmının ortasında beyaz odunumsu bir bölge var onu soyup yıkayıp parçalayıp veriyordum buda onların gaz çıkarmalarına yardım ediyordu hatta gaz çıkarıken gördüüm ama uzun zamandır vermiyorum vermeli miyim?yoksa vermemeli miyim?

Cvp: karnıbahar verimi

asiye bunları tek tek konu açmak yerine açtığın diğer konularda sorabilirsin zaten açtığın yemek ile ilgili bölüm var ordan sorarsan daha derli toplu olur bizde okurken daha çok faydalanırız yöneticilerin verdiği cevaplardan böyle tek tek konu bulup okumak gerek :)

cem abi uğraşıyor yeniden diye bende böyle yapıyorum...

karnıbahar verme sakın. karnıbaharın kendisi gaz vericidir zaten ve bu hayvan için iyi değildir. kabuk içinde yaşıyor baskısı en başta hayvanı rahatsız eder kaldı ki o kendi habitatlarında olan bir besin değil. menülerinde yok. kıvırcık marul ise olmasa da emsal teşkil eder. zararsızdır.

karnıbaharı vermiyorum abi onun yaprağının ortasındaki beyaz odunumsu maddeyti veriyom verme diyorsan vermem

o da aynı şey verme. aynı şekilde brokolide bu da o grupta.

tmm abi brokoli ben yemiyom onada vermem sen daha iyi bilirisn büyüğümüzsün :)

Linkte verilebilecek ve verilmeyecek besinler sıralanmıştır.

Taze Besinler

furkan azçok biliyorum defterim var kayıt altına alıyorum verilmesi gerekenler ve kesinlikle verilmemesi gerekenler diye bilmedikleriimide cem abi tamamlıyor sağolsun bende not alıyorum :)

Geri