Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karşısınızda Lefter ve Alex!

ThE_DeMoN

Bronz 5 Üye
:33: Geçtiğimiz yaz aldım onları. İkiside küçücüktü. Önce ufak bir kapta, sonra büyük cam bir fanusta, özenle, sevgiyle baktım onlara. Alex birkaç kere göz enfeksiyonu geçirdi sadece. Lefter çok hızlı büyüdü kısa sürede. Hergün yemekleri, vitaminleri ile özenle ilgilendim. Dün artık onları yeni saraylarına yerleştirdim. Çok mutlu görünüyorlar. Daha geniş alan, ışık, ısıtıcı, filtre... :smile: Bende daha huzurluyum artık :rolleyes:

mailto:/33zd6jn.jpg
mailto:/15nay6t.jpg
mailto:/35ap4ip.jpg
mailto:/2dsr5kz.jpg
mailto:/rsx9bt.jpg
mailto:/2a8masz.jpg
mailto:/35lhs93.jpg

Cvp: Karşısınızda Lefter ve Alex!

Mallah kapluşlarınıza uzun ve sağlıklı öümrler dilerim kuru alanlarını göremedim?

Maşallah kapluşlarınıza uzun ve sağlıklı öümrler dilerim kuru alanlarını göremedim?

Maşallah kapluşlarınıza uzun ve sağlıklı ömürler dilerim kuru alanlarını göremedim? bu arada pardon iki kere üst üste yazım hatası yapdım.

Kuru alanı yaptığınızda rahatça güneşleneceklerdir. Çok güzel görünüyorlar :)

Akvaryum onlar için gayet güzel görünüyor. Ancak iki konuya değinmek isterim. Biri akvaryumun içinde fazla kaya, kabuk gibi malzeme olduğu için yüzme alanları azalmış. Biraz daha sadeleşirse daha rahat olacağını düşünüyorum. Diğer bir husus tabanı kum değil çakıl taşı kapladığınız için aralarına fazlaca dışkı ve yem artığı girecektir. Buda su değerlerini etkileyip daha sık su değişikliği ve zor bir dip temizliği anlamına gelir. Sizin için zahmetli olacak bir unsur.

AEK' Alıntı:
Kuru alanı yaptığınızda rahatça güneşleneceklerdir. Çok güzel görünüyorlar :)

Akvaryum onlar için gayet güzel görünüyor. Ancak iki konuya değinmek isterim. Biri akvaryumun içinde fazla kaya, kabuk gibi malzeme olduğu için yüzme alanları azalmış. Biraz daha sadeleşirse daha rahat olacağını düşünüyorum. Diğer bir husus tabanı kum değil çakıl taşı kapladığınız için aralarına fazlaca dışkı ve yem artığı girecektir. Buda su değerlerini etkileyip daha sık su değişikliği ve zor bir dip temizliği anlamına gelir. Sizin için zahmetli olacak bir unsur.

AEK Kardeşim öncelikle sana dün geceki tavsiyen için tekrar teşekkür ederim. Kuru alanlarını bugün halledeceğim inşallah. Yalnız bunun için ne tercih etsem acaba :ff: forumda bir konuda gördüm bugün vantuzlu kayacık şeklinde kuru alan koymuş biri. o çok hoşuma gitti. CD kapağından halı kaydırmazla yada köpük tabakla yapmak pek sağlıklı gibi gelmedi bana. Özellikle köpük tam bir petrol maddesi. Bununla ilgili işten çıktıktan sonra akşama pet shop'a gidip vantuzlu geniş bir kaya parçası bakacağım. Ya aslında sadelik konusunu içini tasarlarken bende düşündüm. Ama tırmanmayı, dokunmayı, yani atraksiyonu sevdiklerini bildiğim için hareket olsun istedim içerde :D Ama sadeleşme önerini dikkate alacağım sağolasın. Hmm kum hakkında hiç böyle düşünmemiştim ben :whistling: Doğru söylüyorsun. Mutlaka kum eklemesi yapacağım o zaman. İlgine çok çok teşekkürler dostum :rolleyes:

Hiç önemli değil :)

Zemine kum koyup üzerine güzel yerleştirilmiş büyük bir kaç kaya ve deniz kabuğu ile çok güzel görünür, araya güzel birde bitki ile iyice renklenir. Yani zemindeki ufak çakılları komple kaldırmak en güzeli.

Exo terra turtle bank orta boyunu aşağıda yazdım. Diğer boyları kalmamış. Akvaryum ve kaplumbağa ebatlarını bilmediğim için hangisi uyar bilemedim. Sitede ürün boyutları belirtiliyor. Ancak site ne kadar güvenilir bilemem, alışveriş yapmadım. Ürün örneği açısından yazıyorum. Ben bu markanın ürünlerini kullandım ve gayet iyiler diyebilirim.
mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Orta-Boy-,PR-4859.html

Penn Plax kaplumbağa adası da aynı şekilde ama mıknatıslı olmayıp belli bir yüksekliğe kadar çıkması dezavantajı. Gene ölçüleri linklerde yazılı. Juen pet alışveriş yaptığım güvenilir bir sitedir.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=12140
mailto:/?urun-8359-Penn-Plax-Turtle-Pier-Kaplumbaga-Adasi-29cm-x-24cm.html

Geri