Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kırmızı yanaklı su kaplumbağam ağzını 5 dakikadan fazla açık bırakıyor ve gözü kapandı

tesnim

Yeni Üye
merhaba, benim kırmızı yanaklı su kaplumbağam daha yeni 2 gündür gözü kapandı, göz enfeksiyonu geçirmiş olabilir diye düşündüm ama emin değilim. akvaryumuna koyduğumda hareketsizce dibe çöküyor 1 gündür. daha yeni yani bugün 5 dakikadan fazla ağzını açık bıraktı. kış uykusu falan diye bir şey okudum ama emin olmak istedim. çıkarıp elime aldığımda da ağzını hafifçe açıp ses çıkarıyor ama bu öncedendi, gözü kapanmadan önce yani ama gözü kapandıktan sonra zaten halsiz ve harekesiz, yemeğini eskisi gibi de yemiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvana akvaryumda mı bakıyorsunuz plastik kapta mı?

Isıtıcı lamba ve su ısıtıcınız varmı? Su ısısı 26 derecenin altında mı?

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın.

Hayvan hasta biran önce gerekli ekipmanları alın. Su ısıtıcı ve ısıtma lambasını hemen almanız lazım. Eger ufak plastik kapta bakiyorsaniz buyuk yuvaya geçmeniz lazım bunda su ısıtıcı olmaz ayrica hayvanın kas ve kemikleri gelişemez. Yarin eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın bunu hem göz damlası hem antibiyotik olarak kullanıyoruz. Yarin eczaneden alıp yazın kullanımı hakkında bilgi verelim.

Foruma hoşgeldin.

Yukarıdaki soruları cevaplayıp hayvanın gözlerinin resmini çekip atabilir misin.

Eczaneden de genta yada gentagut göz damlası al. Hangisi ucuzsa.

Geri