Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı yanaklımın gözleri şiş ve açılmıyor

uçarı

Yeni Üye
Oğluşum 10 yaşında ilk kez hastalandı. Gözleri şiş ve açılmıyor, arada inilti sini duyuyorum ,onun bu hali benim canımı yakıyor. Veteriner terramycın göz merhemi söylemişti iki gündür sürüyorum en azından şişi biraz indi ama halen açılmadı

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Gözlerinin şiş olması dışında iştahsızlık, durgunluk, kuru alanda fazla durma vb. gibi belirtiler var mı?

Terramycin'i kullanmayı bırakın. Eczaneden genta veya gentagut göz damlası alın.

Hayvana akvaryumda mı bakıyorsunuz plastik kapta mı?

Isıtıcı lamba ve su ısıtıcınız varmı? Su ısısı 26 derecenin altında mı?

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Gözlerinin şiş olması dışında iştahsızlık, durgunluk, kuru alanda fazla durma vb. gibi belirtiler var mı?

Terramycin'i kullanmayı bırakın. Eczaneden genta veya gentagut göz damlası alın.

Hayvana akvaryumda mı bakıyorsunuz plastik kapta mı?

Isıtıcı lamba ve su ısıtıcınız varmı? Su ısısı 26 derecenin altında mı?

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?
Merhaba
Oğluşumun kabuk boyu 15 cm
Akvaryumu hiç olmadı ,büyük plastik küvette bakıyorum ama kış aylarında suda kalmıyor. Yem veriyorum yarım saat falan bekletip kurulayıp çıkarıyorum. Zaten hemen hemen hiç yem yemiyor .Ahm turtle stıcks veriyorum. Arada kuru kurtcuklardan veriyordum artık onları da yemiyor

Foruma hoşgeldiniz.

Su kaplumbağaları sudan çıkarılmaz. Göz enfeksiyonu muhtemelen dışarıda gezdiyse olmuştur.

Su ısıtıcı, ısıtma lambası kuru alan ve filtreden oluşan bir sistemde yaşaması gerekiyor. Bunları bir an önce temin edin. Ömürlük akvaryuma geçebilirsiniz yada bir süre sonraya bırakıp. 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum alabilirsiniz.

Petshop yada netten vitamin damla olarak deep fix reptivit vitamin damla alın. Bir hafta boyunca her gün iki damla ağzına damlatın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın.

Ağzına da sabah akşam 45 derece açıyla tutup 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Birkaç dakika o vaziyette tutun. Ağzını araladığında aksın.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

1 hafta sonra tekrar bakalım.

Foruma hoşgeldiniz.

Su kaplumbağaları sudan çıkarılmaz. Göz enfeksiyonu muhtemelen dışarıda gezdiyse olmuştur.

Su ısıtıcı, ısıtma lambası kuru alan ve filtreden oluşan bir sistemde yaşaması gerekiyor. Bunları bir an önce temin edin. Ömürlük akvaryuma geçebilirsiniz yada bir süre sonraya bırakıp. 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum alabilirsiniz.

Petshop yada netten vitamin damla olarak deep fix reptivit vitamin damla alın. Bir hafta boyunca her gün iki damla ağzına damlatın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın.

Ağzına da sabah akşam 45 derece açıyla tutup 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Birkaç dakika o vaziyette tutun. Ağzını araladığında aksın.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

1 hafta sonra tekrar bakalım.
Teşekkür ederim iyi akşamlar

Geri