Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kıyma ve köfte yemiş

Tufi

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar annem dün ben yokken kaplumbağama küçük 3 parça kıyma vermiş. Bu sabah da ben uyurken köfte vermiş. Her verdiğini yemiş. Sizce bir sorun olur mu :(

Cvp: Kıyma ve köfte yemiş

Hiç korkmana gerek yok. Bi arkadaşım da yem kalmayınca kıymayla besliyordu. Hiçbirşey olmaz.

Kıyma tamam ben de duymuştum verildiğini nadir de olsa (yanlış mı bilmiyorum ben hiç vermemiştim) ama köfte ? içinde yağ tuz maydonoz baharat olan bir şey :/

Kızartılmış yada yağda pişirilmiş hiç bir besin verilmez. Bu kadar yem varken kıyma vermekte gereksiz. Zira kıyma yağlı etlerden yapılır ve doğada tükettikleri kırmızı et yok denecek kadar azdır. Bir dez avantajıda buna alıştımı yemden kesilme durumunun söz konusu olması.

Bence bir defadan bir sorun olmaz ama şimdi hazır yemlerinden bir kaç parça atıp kıyma tadından uzaklaştırın.

Geri