Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Klod ve Keymır :)

Macci123

Gümüş 4 Üye
Evet arkadaşlar sitede daha yeniyim öncelikle merhaba :)Kendimi tanıtayım: Ben Kamer Değirmenci 15 yaşında İstanbul'da öğrenciyim. 2 kaplumbagam var bunlar klod ve keymır yaklaşık 2 senedir benimleler :)

mailto:/img403/7628/img0279s.jpg
mailto:/img705/1336/img0280l.jpg
mailto:/img15/6580/img0285iw.jpg
mailto:/img163/3052/img0287bo.jpg

Not: Akvaryumda kapak yok 5 gün önce kapak yapmasi için birine soylemiştim 5 gün sonra kapak elimde UVB lamba olucak içinde şimdilik eksik olan tek şey o.

Saygılar..

Cvp: Klod ve Keymır :)

Maşallah çok tatlılar :) akvaryumunuzuda çok beğendim :)

Teşekkür ederim umarim yakın zamanda daha başarılı olabilirim.. :)

Çok güzeller :) Kuru alanınız yüzme alanınız gayet iyi :) Bir ömür sizinle olurlar umarım :)
Fakat kapak yaptırıcaksanız tamamen kapamayın. Akciğer solunumu yaptıkları için sorun olabilir.

Ben de forumda yeniyim, aramıza hoşgeldiniz, kaplumbağalarınız ve size sağlıklı uzun ömürler :)

sanırım akvaryumu siz yaptırdınız. boyutlarını ve cam kalınlığını fiyatı vs. söyleyebilir misiniz? benimde 4 adet kapluşum var, onlar için akvaryum yaptırmayı düşünüyorum, 150 x 50 x 60 lık 450 L su kapasiteli 10 mm kalınlıkta camı 250 TL olarak söylediler. (10 mm camı m^2 fiyatını 64 TLden hesapladılar.)

uygun mudur?

nameste108' Alıntı:
Ben de forumda yeniyim, aramıza hoşgeldiniz, kaplumbağalarınız ve size sağlıklı uzun ömürler :)

sanırım akvaryumu siz yaptırdınız. boyutlarını ve cam kalınlığını fiyatı vs. söyleyebilir misiniz? benimde 4 adet kapluşum var, onlar için akvaryum yaptırmayı düşünüyorum, 150 x 50 x 60 lık 450 L su kapasiteli 10 mm kalınlıkta camı 250 TL olarak söylediler. (10 mm camı m^2 fiyatını 64 TLden hesapladılar.)

uygun mudur?
Başka birine sormuşsunuz ama ben yanıtlıyim dedim :) 250 TL fena fiyat değil ama ben şunu farkettim ki petshoplarda azda olsa daha ucuza bulabilirsiniz. Yada internet üzerinden bulursanız size daha uyguna geliceğini sanıyorum. Peki konuştuğunuz camcı çerçeve çekicek miymiş kenarına? Çünkü onada ayrı para istiyorlar bildiğim kadarıyla.

Ecem hanım özel mesaj çalışmadığı için buradan yazıyorum kusura bakmayın yeni akvaryum konuma bakıp sorumu yanıtlayabilirmisiniz şuanda su 26 derece

ecem hanım,

dışına aliminyum kaplayabikeceğini eve taşıyabilceğini söyledi onları da eklersek 310 320 TL tutacaktır. (Dolap hariç)

kaplumbağalarının kabuk boyları kaç ? eğer küçükse o kadar büyük bi akvaryum seni hobiden soğutabilir çünkü kapluşlar küçük olduğu için gözüne güzel gelmeye bilir ben 70cm akvaryum aldım bende yaşadım bu duyguyu kabuk boyları 4cm

Bence sahibinden.com dan yada akvaryum üretimi yapan petshoplardan daha ucuza bulabilirsiniz Burak bey. Ben 225 litre akvaryumu 150 tlye buldum mesela ama çerçeveli kapaklı ışıklı falan. Ama siz 450 litre istediğiniz için bilmiyorum ne kadara olur.

10 mm cam kullanacak m^2 fiyatını 64 TL den hesapladı genişlik ve enin yerini değiştirdiğimizde 20 25 tl ucuzlayacaktır.

Neyse arkadaşın başlığını doldurmayalım gerekirse yeni başlık açarım

ilginize teşekkür ederim.

ecemkoten' Alıntı:
Çok güzeller :) Kuru alanınız yüzme alanınız gayet iyi :) Bir ömür sizinle olurlar umarım :)
Fakat kapak yaptırıcaksanız tamamen kapamayın. Akciğer solunumu yaptıkları için sorun olabilir.

Kapak 2 bölümden oluşacak.Katlanarak açılacak.Yani katlanan kısımlardan birini açık birakıcam böylece içeri hava girebilir.Yorumlarınız için gerçekten teşekkürler :)

nameste108' Alıntı:

uygun mudur?

Bir fikrim yok maalesef.Babamın arkadaşından aldım adam akvaryumcu bana hediye olarak verdi.

bence tamamen kapanmasın zira ısıtıcı yüzünden cam çok buğulanır ve klod ve keymır'ını göremezsin.:'(

Geri