Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Knut :)

ozge35

Gümüş 1 Üye
Knut ismindeki bu sevimli kutup ayısını belki duymuşsunuzdur. Duymayanlar için de paylaşmak istedim. Bu tatlı şeyi doğduğunda annesi reddetmiş ve hayvanat bahçesi görevlileri tarafından bakımı yapılmaya başlanmış. Ne zaman canım sıkılsa açar videolarını izlerim. Nedense kedi köpekten ziyade hep yavru ayı, aslan, kaplan beslemek istemişimdir. (tabi yavru halleriyle) :D

http://www.youtube.com/watch?v=xBLizhD_0R4

http://www.youtube.com/watch?v=aGqedbRTz3U

Cvp: Knut :)

Yavru ama pençeleri bayağı iri maşallah. Zamanında bu ayı çok konuşulmuştu :)

Umarım nesilleri tükenmez. Eriyen kuzey buzulları bu hayvanların hayat şansını azaltıyor.

evet Emre abi maşallah kocaman pençeleri. Umarım tükenmez nesilleri de tüm insanlık bu tatlı varlıkları görebilir :)

o saniyelerde uyudu uyuyacak sanki. çok güzel esniyor :)

eriyen buzullar yetmiyormuş gibi sırf derileri için kaflarına sopayla vurup öldürüyorlarmış nefret ediyorum o insanlardan bazen düşündükçe ağlıyorum bile :':)'(bütün hayvanlar yaşamayı hak ediyor

Onu kutup ayısına yapamazlar Zeynep. Dediğin yöntemi foklar için uyguluyorlar. Gerçi sıkı denetimler bu konuda bayağı engelleyici oluyor. Ama şu varki olanda oldu.

ayyy utandım şimdi kafa karışımı yaşandı bilgilerinize sunulur affetmeniz dileğiyle mesajımı sonlandırıyorum:$:$:(:( ama ben hala üzgünüm şimdi foklar için ağlıcam ühühühhhhh:':)':)'(

Bu hayvanlarda zaten silahla vs yeterince avlandı. Yani kaçak avlanma olarak konu gündeme gelmiş oldu.
Sen neyseki sadece duydun. Ben zamanında bu konuyu işleyen belgeseller ve videolar izlemiştim. Derisi zedelenmesin diye başına vurularak öldürülen hayvanlar, gene kan kıllardan çekilip kürk parlaklığını kaybetmesin diye canlı canlı derisi yüzülen hayvanlar gördüm. İnan gözünle görmek duyduğun nefreti çok çok büyütürdü. Bunları seyrettiğinde insanlığından utanıyorsun. Bu konulardaki ağır yaptırımlar ve hayvanlar için çıkan yasalarla gözle görülür iyileşmeler oldu. Ama bir çok hayvan için çok geç kalındı.

Geri