Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Koca danalarımdan fotoğraflar :)

Cvp: Koca danalarımdan fotoğraflar :)

Canavarlara maşallah Ecem tam gaz devam :) 2 sorum olucak sana,

Kabuk boyları kaç cm hem reslerin hem çizgililerin?

Birde akvaryumun 250 litreydi değilmi? Bende o civarlarda birşey düşünüyorum da 70*60*60 251 litre yapıyor. Senin ölçüler nasıl? Yükseklikle ilgili de bir kaç sorum var, tabi ölçülerini verdikten sonra :)

Birde hangi dış filtreyi kullanıyorsun 250 litrede acaba?

Gerçekten çok güzeller maşallah, özellikle reslerin kabuk renklerini çok beğendim :) kaplumbağalarınızla uzun sağlıklı bir ömür dilerim :)

Eren bey çok teşekkür ederim :) Hepimize kapluşlarıyla koskocaman ömürler :)

Mert teşekkür ettim ve yanıtlıyorum hemen :D

Snow (çizgili) 12,5 cm , Sammy 13,5 cm, Shelly 12 cm . (Ray öldü boyu 11 cmdi.)
Akvaryum tam 253 litre. 100*46*55
70*60*60 gayet güzel ölçüler. Biraz daha havuz gibi olur seninki oda kaplumbağalar için ideal olanı zaten.
Jebo 839 kullanıyorum. Gayet memnunum. Atman'ın iç filtresiylede dipten destek veriyorum. Jebo çok fazla kaliteli olmamasına rağmen hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar. 2 ayda bir temizlik yapıyorum.

Ray için üzüldüm ya o kavga ettikleri için ayırdığın çizgili miydi? Akciğer enfeksiyonu falan mıydı?

Açıkcası 70*60*60 güzel gibi ama Uzunluğu biraz az gibi ya ondan acaba problem olurmu diye merak ediyorum çünkü burada 4 yıl kalıcak hatta belkide ömürlük olucak :)

Yok Snowdu kavgacı olan artık etmiyor kavga ama diğer 70 litrelik tank hazırda bekliyor ne olur ne olmaz diye :)
Ray mantardan öldü. Bayağı oluyor. Mantar anüsten çıktığı için dışkı yapamadı o yüzden bağırsaklar iflas etti. Felç geçirdi. Fakültelerde bile tedavi araştırdık fakat uyguladığımız tedavi etki etmedi.

Bak ben verdiğin ölçülere örnek bir akvaryum buldum.

mailto:/photo/my-images/116/dscn0576h.jpg/

Bu fotoğrafa bakarak konuşacak olursak uzunluk az. Bence kaplumbağa akvaryumunda 60 cm derinlik yerine daha uzun bir uzunluk ideal olur. Yani eğer ömürlük yada uzun süreli birşey istiyorsan bence kesinlikle uzunluğu 100 cmden aşağı düşünme. Şimdi fotoğrafına bakınca akvaryumun gözüme çok küçük gözüktü. Benimkiyle litresi aynı olmasına rağmen genişlik açısından çok daha kullanışlı. Birde şahsen benimkiler eskiden kare akvaryumdayken bile yana doğru yüzüyorlardı. Hala öyleler. Uzunluğu 100 cm yaptır bence.

Gene çok güzeller Ecem. Akvaryumun içi de çok güzel :)
Sondan bir önceki resimde tepeden aşağı bakan Shelly mi? O resim çok güzel çıkmış.

Teşekkür ederim Emre :)
Senin akvaryumun yanında cüce ama :p
Ya evet Shelly o :D Çok komik çıkmış neye bakıyordu bilmiyorum :D

Görmeyeli çok büyümüşler ve gayet sağlıklı görünüyorlar maaşallah :)). Bir de akvaryumun içindeki süsler, bitkiler çok hoşuma gitti. Çok çeşit bulamıyorum, biraz sıkıntım var o konuda. Yeşil yapraklı, dalları olan bitkiye bayıldım:) İyi günlerde sağlıkla nice yıllara inşallah.

her ne kadar da tartışsakda sen benım ablamsın . büyüklük sende küçüklük bende kalsın . kaplumbalarınız çok guzeller ılk fotografı çok beyendım ve uzuldum .ben kalumbagama çok kotu bakmısım ama napıyım bılmıyodum olum kabında bakar hayvanın hareketını kısıtlayarak gelışmesını engellemışım .neysekı sımdı akvaryumumu tamamladım neyse uzatmayım kapluşlarınız çok tatlı ve çok canlı gozkuyorlar ne mutlu sızlere

Ecem diyecek söz yok :D
Seninkiler tam gaz büyümeye devam ediyorlar :)

inşallah benım yavrrularda böleo olur sımdılık 20 ltlık akvaryumda bakıyorum ısıtıcı fıltre tamam daha sonra eksıklernı tamalayacagım kabukları sıyahlastı plakalar genışlıyor ınşallah bole olurlar

serhanzr' Alıntı:
Görmeyeli çok büyümüşler ve gayet sağlıklı görünüyorlar maaşallah :)). Bir de akvaryumun içindeki süsler, bitkiler çok hoşuma gitti. Çok çeşit bulamıyorum, biraz sıkıntım var o konuda. Yeşil yapraklı, dalları olan bitkiye bayıldım:) İyi günlerde sağlıkla nice yıllara inşallah.

Büyüdüler kocaman oldular :) Bitki bulmak aslında kolay ama çok pahalı ya. Adamlara gelişi 1 $ adamlar 20 tlye satıyor. Çok teşekkür ederimm :)

ata12' Alıntı:
her ne kadar da tartışsakda sen benım ablamsın . büyüklük sende küçüklük bende kalsın . kaplumbalarınız çok guzeller ılk fotografı çok beyendım ve uzuldum .ben kalumbagama çok kotu bakmısım ama napıyım bılmıyodum olum kabında bakar hayvanın hareketını kısıtlayarak gelışmesını engellemışım .neysekı sımdı akvaryumumu tamamladım neyse uzatmayım kapluşlarınız çok tatlı ve çok canlı gozkuyorlar ne mutlu sızlere

Teşekkür ederim Ata. Herşey zamanla olur. Hiçbirimiz bir anda böyle tanklar kuramadık. Sende zamanla çok daha güzel işler yaparsın. Hatanı anlayıp onun için çabalaman bile güzel. Senin yaşındaki çoğu arkadaş bunun bilincinde değil.

Zencefil' Alıntı:
Ecem diyecek söz yok :D
Seninkiler tam gaz büyümeye devam ediyorlar :)

Kuzum teşekkür ederim :D Pakizeyi yakalamaya uğraşıyoruz boyut olarak işte :p

Geri