Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

köpek maması

oscar

Bronz 1 Üye
arkadaşlar oscarıma köpek maması verebilirmiyim sizce bi sakıncası varmı

Cvp: köpek maması

sanırım gut hastalığına yol açıyormuş.

Fazla protein gut yapabilir ayrıca kedi köpek mamalarındaki kalsiyum fosfor oranı da kapluşlar için sakıncalı oluyor.

Hiç kullanmadım bilmiyorum.

Ben sokak köpekleri için genelde pedigree alıyorum. İçeriğinde bitkisel ürünlerde var. Royal caninde güzel yemdir.

buddy denen markayı katiyen alma. onu sokak köpekleri de yemiyor. koca 15 kg'lik yemi çöpe attım. kendi köpeğim yok ama sokak köpekleri için pedigree alıyorum. güzel kaliteli yem. istersen düşük gramajlı birkaç ürün alıp deneyebilirsin. bonnie de ucuz yemlerden ama almadım hiç.

acana, genesis, hills, royal canin ve proplan kaliteli yemlerdir ama hayvan büyükse çok yem gider fiyatları da çok yüksektir. haliyle maliyette yükselecektir. diğer yemler konusunda fikrim yok.

bir de yanlış hatırlamıyorsam ekimin ilk haftası hayvanlar haftası diye geçiyor bu dönem bazı yerlerde yem fiyatları % 40-50 indirime giriyor bu dönemde son kullanma tarihine bakarak fazlaca alabilirsin.

Senin köpeğine her iki yemin uygun olan yeminden az kilolu ikisinden de al içeriklerine bak. Ve özellikle hangisi hayvanın hoşuna gidiyorsa ondan devam et. Burada esas olan hayvanın tercihi her hayvan her yemi yemiyor. Ağız tatları önemli.

Geri