Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük ailemiz

aycajd

Gümüş 3 Üye
Merhaba arkadaşlar :)
Bir çoğunuzun bildiği üzere 2 tane kırmızı yanaklım var .İkisini de çok seviyorum 4 aydır benimleler.İkisininde kabuk boyu 7.2 cm . Akvaryumumda yaptığım değişiklikler ve bazı fotoğraflarla onları size tanıtmak istiyorum Mercimek o bir çılgın evde biz ona azman diyoruz Geçenlerde akvaryumdan kaçtı:ashamed0006: evin her yerini aradık yan odada yere düşen yastığın altına girmişti :haha: baya korkmuştu aslında ama geçti .Nohutsa
mercimeğin tam zıt karakterinde sessiz sakin kuru alan meraklısı mercimek nohutun ağzındaki yemi bile kapıyor onun göbek adı da mazlum :133: İşte resimler mailto:/albums/k528/aycajd/11122011572.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/11122011570.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/11122011564.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/11122011561.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/07122011550.jpg
yaptığım şu dinlenme alanını çok seviyorlar ben odadayken genelde onun üstündeler uyurkende orda uyuyorlar mailto:/albums/k528/aycajd/04122011515.jpg bu resim eskilerden ısıtıcımın fişi çıkmıştı suyun soğuduğunu geç fark etmiştim onlarda bir uyuşmuşlardı inanın mercimek uyurken en az 20 fotosunu çekmeye fırsatım oldu sonra fişi taktımda geri geldi hareketlilikleri
mailto:/albums/k528/aycajd/11122011565.jpg
akvaryumun genel görünümü bu filitremi babam yanlış almıştı çok üzülmüştüm ama gayet iyi temizliyor şimdilik bir sorun yok
mailto:/albums/k528/aycajd/11122011557.jpg Kuru alanları da bu pek hoş görünmediğinin farkındayım ama şimdilik yapabileceğim bu kadar mailto:/albums/k528/aycajd/11122011555.jpg

Cvp: Küçük ailemiz

Dinlenme alanı dediğiniz yer çok iyi olmuş, elinize sağlık. Kapluşlar da çok tatlı maşallah :)

Çok teşekkürler elimden geleni yapmaya çalışıyorum

Herkes akvaryum ısıtıcı ve filtre ile bir akvaryum yaşam alanı yapabilir; ancak sizinki gayet doğal ve göze hoş gelmesi ile birlikte kaplumbağaların konforu için de çok uygun olmuş. Tebrik ederim.

Çok teşekkür ederim böyle güzel yorunlar almak insanı çok mutlu ediyor

İkisi de çok tatlı görünüyor :)

Akvaryumda gayet kullanışlı ve güzel olmuş.

Sizin akvaryumunuz da firara biraz müsait görünüyor.Daha önce kaçışı yaşadıysanız önlem almalısınız bu konuda.

akvaryumunuz yeterli olduğu kadar göze de hoş geliyor, kuru alan gayet güzel, satın alınmadığı sürece halı kaydırmaz en iyi seçenek bence :)

size ve kapluşlarınıza uzun ömürler ayça hanım :)

zencefil' Alıntı:
İkisi de çok tatlı görünüyor :)

Akvaryumda gayet kullanışlı ve güzel olmuş.

Sizin akvaryumunuz da firara biraz müsait görünüyor.Daha önce kaçışı yaşadıysanız önlem almalısınız bu konuda.

evet 1 kere yaşadım firarı yan odaya kaçmış bzim mercimek (azman) onun içinde bir önlem almam gerekecek :)

Benim akvaryumda bu şekilde.
En son bulduğun çözüm, streç film ile kapattım üstünü.
Hava delikleri de açtım.Tırnaklarıyla deldi biraz ama henüz kaçmayı başaramadı :D

nameste108' Alıntı:
akvaryumunuz yeterli olduğu kadar göze de hoş geliyor, kuru alan gayet güzel, satın alınmadığı sürece halı kaydırmaz en iyi seçenek bence :)

size ve kapluşlarınıza uzun ömürler ayça hanım :)

Çok teşekkür ederiz :D evet halı kaydırmazı satın almadım annem evde yedek daima bulundurur Bende ondan kesip yapıştırdım-------Herkese yorumları için yeniden teşekkür ediyorum

zencefil' Alıntı:
Benim akvaryumda bu şekilde.
En son bulduğun çözüm, streç film ile kapattım üstünü.
Hava delikleri de açtım.Tırnaklarıyla deldi biraz ama henüz kaçmayı başaramadı :D

Güzel bir fikir hem ısı kaybını da önler bunu bende uygulamaya çalışacağım . Bir sorum var bazen mercimek geceleri kuru alanda uyuyor lamba yakmadığımdan soğuk oluyor üzerini havlula örtsemde istediğim ısıyı elde edemiyorum bunu nasıl önlerim ?

Geri