Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

küçük ninjalarım - iyileştik sonunda :)

leo

Bronz 5 Üye
Hasta olan kapluşum tamamen iyileşti. Biraz yem çeşitliliği sağladım birazda vitamin takviyesi yaptım forumda araştırdıklarım ve verilen tavsiyeler üzerine. Gözlemlediğim kadarıyla anormal hiçbirşey yok. İştahları gayet yerinde. Kuru alanda anormal gelecek kadar kalmıyor artık. Küçücük bir akvaryumumuz var elbette geçici yılbaşından sonra güzel bir ortam planlıyorum. Birde forumda görüp uyguladığım bir kuru alanımız var fikri çok yaratıcı buldum fikir sahibini hatırlayamadım ama bana çok yardımcı olmuş oldu su seviyesini biraz yükseltebildim bu sayede :) Zemin malzemesi şimdilik kullanmadım geçici olduğu için çok gerekli olurmu sormak istiyorum. Isıtıcımız var filtremiz var ama şuan kullandığım filtreyi geçici olarakta olsa kullanmam doğru olurmu onuda sormak istiyorum şelale filtre denilen filtrelerden yeni aldım sonrada çok araştırmadan aldığıma pişman oldum filtre konusunda çok fazla yardıma ihtiyacım var sanırım. Resimlerinide ekleyeyim acaba yapmam gereken başka neler var şuan için fikir vermiş olursunuz hemde küçük ninjalar size merhaba demiş olsunlar :)

Bu bizim minyatür akvaryumumuz
mailto:/2vry52r.jpg

Bunlarda küçük ninjalar
mailto:/1iojzb.jpg

poz veriyoruz
mailto:/2rnz9zk.jpg
mailto:/2a5eyqf.jpg

Cvp: küçük ninjalarım - iyileştik sonunda :)

İyileşme neticesine sevindim, geçmiş olsun :)
Kuru alan devrilmeyecek şekilde güvenle duruyorsa bu akvaryuma yapmanız gereken fazla bir şey yok. Zaten maksimum kapasiteyle kullanmaya çalışıyorsunuz. İçerisinin daralmaması en iyisi. Umarım akvaryumu bahsettiğiniz gibi kısa sürede büyütebilirsiniz. Gayet iyi olur.

Teşekkür ederim, inanırmısınız o yemek yemedikçe bende yiyemiyordum. O kadar üzülmüştüm şimdi çok rahatladım maşallah diyeyimde kendi nazarım değmesin :))) Kuru alanı silikonla sabitledim, yapıştığı bölgeye su değmediği için bir sorun olmayacağını düşündüm zaten ninjalarda küçücük devirme yada yerinden çıkarma gibi bir ihtimalleri yok zannediyorum şimdilik. Mümkün olan en kısa zamanda rahat edebilecekleri bir akvaryuma geçeceğiz. Tekrar teşekkürler :)

Geçmiş olsun hastalığını atlatmasına çok sevindim :) Akvaryumunuzu tam kapasite kullanmışsınız yılbaşına kadar bu şekilde idare ederler sanıyorum. Kullandığınız filtre şelale aparatlı iç filtre galiba, akvaryumu büyüttüğünüzde daha yüksek debili veya akvaryum hacminin büyüklüğüne göre bir dış filtre alabilirsiniz. Güle güle otursunlar şimdilik küçük ninjalar :)

Cok tesekkurler, onerilerinizin faydasini gorduk. Yine hareketli yerimizde duramadigiz gunlerimize donduk :)

Kaplumbağalarınızın iyileşmesine çok sevindim :) umarım sağlıklı yaşamaya devam ederler hep.

Birşey sormak istiyorum akvaryumunuzun içindeki kayalığı nereden temin ettiniz? benimde böyle bir düşüncem var da :D birde doğal kaya değil mi ?

Tesekkurler guzel dilekleriniz icin. Evimin yakinindaki bir petshoptan aldim. Bana dogal oldugunu soylediler, kullanmadan once cok fazla yikamam gerekti cunku uzerindeki kumu camuru bitmek bilmedi. Birde kolay ufalanabiliyor bilginiz olsun :)

geçmiş olsun diyelim :) Her zamanki yanaklarını ısırasım geldi kapluşların :) :)

Geri